Şanlıurfa'da futbolda altyapı eğitimi

Şanlıurfa'da futbolda altyapı eğitimi
Şanlıurfa'da futbolda altyapı eğitimi
ŞANLIURFA (AA) - Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından "N90 Şanlıurfa Futbol Altyapı Eğitimi" verildi.Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı...

ŞANLIURFA (AA) - Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından "N90 Şanlıurfa Futbol Altyapı Eğitimi" verildi.

Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamaya göre, N90 Sport ve Edessa 7 Yıldız Spor Kulübü'nün katkılarıyla Mehmet Akif İnan Konferans Salonu'nda düzenlenen seminere sporcular, veliler ve kulüp yöneticileri katıldı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, futbolda başarı için altyapıya destek verilmesi gerektiğini belirterek, "Futboldaki üç önemli etken kuvvet, zeka ve eğitim. Çocuklarımızdaki bu yeteneği çalışma ve eğitimle gün yüzüne çıkarıp, kentimizi daha iyi noktalara getirmek için çalışıyoruz. Spor anlamında mekan sorununu çözdük, gelişimimizi tamamladık. Her ilçemizde spor tesislerimiz gençlerimizi bekliyor. Bugünümüzün gençlerini hep birlikte çalışma ve azimle güzel yarınlara taşımak en büyük görevimiz" ifadelerini kullandı.

Konuşmacılar Doç. Dr. Sebahattin Devecioğlu, Doç. Dr. Selahattin Koç, Proje Direktörü Nesim Argun ve Proje Müdürü Nurhan Özücüer, altyapıda temel sorunlar ve çözüm yolları konularında bilgi verdi.