Şanlıurfa'da haber alınamayan inşaat işçisi

Şanlıurfa'da haber alınamayan inşaat işçisi
Şanlıurfa'da haber alınamayan inşaat işçisi
- Dalgıçların, zanlıların ifadeleri doğrultusunda Atatürk Barajı göletinde arama çalışmaları devam ediyor - Baba Dişkaya, "Allah rızası için benim oğlumu bulun, benim gücüm kalmadı"

ŞANLIURFA (AA) -  Siverek ilçesinde, yaklaşık 9 aydır haber alınamayan ve öldürüldüğü iddia edilen Bayram Dişkaya'yı arama çalışmaları devam ediyor.

Alınan bilgiye göre, inşaat işçisi 34 yaşındaki Dişkaya'nın yakınlarının kayıp başvurusu üzerine çalışma başlatan İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, olayla ilgili gözaltına aldığı aralarında Dişkaya'nın eşi P.D'ninde bulunduğu zanlıların ifadeleri doğrultusundan dün  Atatürk Barajı göletinde arama çalışması başlatmıştı.

İlk gün herhangi bir bulguya ulaşmayan Şanlıurfa Sualtı Polisi ekipleri, bugün göllete arama çalışmalarına devam etti.

Bölgede çalışmaları takip eden Bayram Dişkaya'nın babası Hasan Dişkaya, gazetecilere yaptığı açıklamada oğlunun ölü veya diri bulunması için yetkililerden yardım beklediğini söyledi.

Çocuğunun öldürüldüğünü ileri süren Dişkaya, "Mersin'de bir kayıp oldu, dünya ayağı kalktı. 8 aydır oğlum kayıp öldürmüşler, devlet oğlumu çıkarmıyor. Allah rızası için benim oğlumu bulun, benim gücüm kalmadı" şeklinde konuştu.

Bu arada Dişkaya'yı öldürdükleri iddiasıyla Siverek Emniyet Müdürlüğü'nde gözaltında bulunan Dişkaya'nın eşi P.D, Mustafa Ç, Mehmet V. ile Faruk K. yapılan sağlık kontrolün ardından Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü.

Sorgulamaları devam eden zanlıların işlemlerinin ardından adliyeye sevk edileceği belirtildi.

Siverek ilçesinde, yaklaşık 9 aydır kendisinden haber alınamayan Bayram Dişkaya ile ilgili çalışma başlatan İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, Dişkaya'nın eşinin de aralarında bulunduğu 5 kişiyi gözaltına almıştı.