Şanlıurfa'da haber alınamayan inşaat işçisi

Şanlıurfa'da haber alınamayan inşaat işçisi
Şanlıurfa'da haber alınamayan inşaat işçisi
- Siverek ilçesinde 9 aydır haber alınamayan ve öldürüldüğü iddia edilen Bayram Dişkaya'yı arama çalışmalarına ara verildi - Atatürk Barajı göletinde bir hafta süren arama çalışmalarında bulunan bazı elbise parçaları incelenmek üzere Şanlıurfa Adli Tıp Kurumuna gönderildi

ŞANLIURFA (AA) - Siverek ilçesinde yaklaşık 9 aydır haber alınamayan ve öldürüldüğü  iddia edilen Bayram Dişkaya'yı arama çalışmalarının genişletileceği bildirildi.

İnşaat işçisi 34 yaşındaki Dişkaya'nın yakınlarının kayıp başvurusu üzerine çalışma başlatan İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, olayla ilgili gözaltına aldığı zanlıların ifadeleri doğrultusundan Atatürk Barajı göletinde bir haftadır 17 balık adamın katılımıyla yapılan arama çalışmalarına sonuca ulaşamayınca ara verdi. Çalışmaların  güvenlik güçlerinden de alınacak destekle genişletilerek bir kaç gün sonra tekrar başlanmasına karar verildi.

Öte yandan aramalar kapsamında bulunan bazı elbise parçaları ise incelenmek üzere Şanlıurfa Adli Tıp Kurumuna gönderildi.

Dişkaya ailesi ise arama çalışmalarına katılanlara teşekkür etti.

Siverek ilçesinde, yaklaşık 9 aydır kendisinden haber alınamayan Dişkaya ile ilgili çalışma başlatan emniyet ekipleri, M.Ç. ile Dişkaya'nın eşi P.D'yi gözaltına almış, zanlılar çıkarıldıkları mahkemece tutuklamıştı.