Şanlıurfa'da ihtiyaç sahiplerine yardım

Şanlıurfa'da ihtiyaç sahiplerine yardım
Şanlıurfa'da ihtiyaç sahiplerine yardım
- Deniz Feneri Derneği ramazan boyunca yaklaşık 5 bin aileye çeşitli yardım ulaştırdı

ŞANLIURFA (AA) - Deniz Feneri Derneği Şanlıurfa Şubesi tarafından ramazan süresince ihtiyaç sahibi yaklaşık 5 bin aileye çeşitli yardımlar ulaştırıldı.

Kent genelinde belirlenen ihtiyaç sahibi ailelere dernek gönülleri tarafından yardım paketleri evlerinde teslim ediliyor.

Derneğin yetkilisi Veysel Toprak, ramazanda başlatılan yardım kampanyasında aralarından Suriyeli ailelerin de bulunduğu yaklaşık 5 bin aileye yardım ulaştırdıklarını söyledi.

Ramazanın mağfiret ayı olduğunu belirten Toprak, "Derneğimizin ramazan başında gönderdiği yardım paketlerini ailelere teslim ediyoruz. Paketlerde gıda, temizlik malzemesinin yanında battaniye ve çocuklar için mama da var. Yardımlarımız devam ediyor. İstiyoruz ki kentteki tüm mağdur ve muhacir ailelere ulaşalım. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum" dedi.

Suriyeli Cuma el Mahmut da yaklaşık bir yıl önce ülkelerindeki iç savaştan kaçarak Şanlıurfa'ya geldiklerini belirterek, sivil toplum kuruluşu ve yardım kuruluşların desteğiyle hayata tutunmaya çalıştıklarını kaydetti.