Şanlıurfa'da kan bağışçıları ödüllendirildi

Şanlıurfa'da kan bağışçıları ödüllendirildi
Şanlıurfa'da kan bağışçıları ödüllendirildi
ŞANLIURFA (AA) - Türk Kızılayı Şanlıurfa Şubesi, 227 kan bağışçısını ödüllendirdi.Şube personeli ve gönüllü bağışçıların katılımıyla Türk...

ŞANLIURFA (AA) -  Türk Kızılayı Şanlıurfa Şubesi, 227 kan bağışçısını ödüllendirdi.

Şube personeli ve gönüllü bağışçıların katılımıyla Türk Kızılayı'nın kuruluşunun 147. yıl dönümü dolayısıyla Öğretmenevinde program düzenlendi.

Kızılay Kan Merkezi Sorumlusu Buket Singan Argaf, burada yaptığı konuşmada, kuruluşun yıl dönümünde kendilerini yalnız bırakmayan vatandaşlara teşekkür etti.

Kan vermenin insan sağlığı açısından büyük önem taşıdığını anlatan Argaf, her geçen yıl duyarlı insanların artmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Bağışçıların hastaların hayata tutunmalarında en etkin rolü oynadıklarını ifade eden Argaf, bağışçı sayılarının her geçe gün arttığını belirterek "Ne kadar çok kan bağışı desteği sağlanırsa o kadar çok hastaya ulaşma imkanımız oluyor. İlçelerimize ve kırsaldaki mahallerimizi ziyaret etmeye devam edeceğiz. Kan bağışının sağlık konusunda kadınlara da büyük faydası var özellikle, migren, depresyon, kronik baş ağrısı, kronik yorgunluk gibi, hem bu şekilde bir anlamda tedavi olmuş olurlar hemde 3 hastaya iyilik yapmış olurlar" dedi.

Konuşmanın ardından kent  genelinde 10'dan fazla kan bağışında bulunan 227 gönüllüye plaket verildi.