Şanlıurfa'da kan davalı aileler barıştırıldı

Şanlıurfa'da kan davalı aileler barıştırıldı
Şanlıurfa'da kan davalı aileler barıştırıldı
- Şanlıurfa'da kan davalı aileler, eski Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik'in katıldığı yemekte barıştırıldı - Çelik: - "Ne yazık ki insanlar hatadan münezzeh değil. Önemli olan bu hatalarımızın farkına varıp barışı sağlamaktır"

ŞANLIURFA (AA) -  Şanlıurfa'da kan davalı aileler, eski Çalışma ve Sosyal Güvenlik  Bakanı Faruk Çelik'in katıldığı barış yemeğiyle barıştı. 

Bahar ile Gök aileleri arasında geçen yıl çıkan ve bir kişinin ölümü ile 11 kişinin de yaralanmasıyla sonuçlanan kavganın ardından taraflar arasında kan davası başladı.

Eyyubiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci'nin girişimleri sonucu bir araya gelen iki ailenin büyükleri barışma kararı aldı.

Aileler, bir lokantada, eski Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı ve AK Parti  Şanlıurfa Milletvekili adayı Faruk Çelik'in de katıldığı yemekte bir araya geldi.

Çelik, burada yaptığı konuşmada, ailelerin barışmasından memnuniyet duyduğunu belirterek, benzer olayların bir daha yaşanmamasını arzu ettiğini söyledi.

Muharrem ayı içinde bulunduklarını ve bu ayın bereketli bir ay olduğunu ifade eden Çelik, Şanlıurfa'nın artık barışlarla anıldığını belirtti. 

Barışın her dinde kutsal olduğunu vurgulayan Çelik, şunları söyledi:

"Bu mübarek ayda mutlaka yaşadığımız sıkıntılar olabilir. Ama insan olarak Allah bize akıl vermiş, bizler bu aklımızı kullanarak bu yanlışlara düşmememiz birinci görevimizdir. Eğer düşmüşsek mutlaka bu işin çözümünü bulup barışı ve dostluğu sağlamakta bizim görevimizdir. Bizim inandığımız din barış kökünden geliyor. Böyle bir dine mensubuz. Ne yazık ki insanlar hatadan münezzeh değil. Önemli olan bu hatalarımızın farkına varıp barışı sağlamaktır"

Konuşmanın ardından tokalaşan ve sarılan ailelerin üyeleri, okunan duanın ardından birlikte yemek yedi.