Şanlıurfa'da kış

Şanlıurfa'da kış
Şanlıurfa'da kış
ŞANLIURFA (AA) - Küçükbaş hayvancılığın önemli merkezlerinden Şanlıurfa'da, yoğun kar yağışı besicileri olumsuz etkiliyor.Kent genelinde etkili olan...

ŞANLIURFA (AA) - Küçükbaş hayvancılığın önemli merkezlerinden Şanlıurfa'da, yoğun kar yağışı besicileri olumsuz etkiliyor.

Kent genelinde etkili olan yağış nedeniyle hayvanlarını dışarı çıkaramayan besiciler, koyunlarını çadır ya da ahırlarda beslemek zorunda kalıyor.

Vatandaşlar, hayvanlarının bakımı, yemlenmesi gibi günlük işlerinde soğuk hava dolayısıyla güçlükler yaşıyor.

Besicilerden Mehmet Bağatimur, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kar yağışından önce hayvanlarını gün boyu merada otlattıklarını ve bu nedenle fazla yeme ihtiyaç duymadıklarını söyledi.

Kar yağışı nedeniyle iki gündür hayvanlarını dışarı çıkaramadıklarını belirten Bağatimur: "Sürekli yem vermek zorunda kalıyoruz. Bu nedenle stoğumuz azaldı. Normalde bu yıl meralar iyi geliştiği için fazla yeme ihtiyacımız olmadı ancak iki günde neredeyse bir haftalık yem tükettik" dedi.

Seyfi Sel ise karın meralara olumlu katkı sağladığını ancak bu dönemde kendilerini zorladığını ve işlerini güçleştirdiğini ifade etti.


  ETİKETLER:

  Şanlıurfa

  ,

  Hava

  ,

  kar

  ,

  kent