Şanlıurfa'da korucular hizmet binasına kavuştu

Şanlıurfa'da korucular hizmet binasına kavuştu
Şanlıurfa'da korucular hizmet binasına kavuştu
ŞANLIURFA (AA) - Şanlıurfa Geçici Köy Korucuları ve Şehit Aileleri Derneği'nin yeni hizmet binası törenle açıldı.Cumhuriyet Caddesindeki dernek...

ŞANLIURFA (AA) - Şanlıurfa Geçici Köy Korucuları ve Şehit Aileleri Derneği'nin yeni hizmet binası törenle açıldı.

Cumhuriyet Caddesindeki dernek binasının açılışına, Vali İzzettin Küçük,  Anadolu Köy Korucuları ve Şehit Aileleri Konfederasyonu Başkanı Ziya Sözen, İl Emniyet Müdürü Eyyüp Pınarbaşı, 20. Zırhlı Tugay Komutanı Tuğgeneral İhsan Başbozkurt, Derneğin Şanlıurfa Şube Başkanı Mehmet Koyuncu ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Vali Küçük, burada yaptığı konuşmada, korucuların talebi üzerine kısa sürede derneğe hizmet binası tahsis ettiklerini söyledi.

Korucuların sorunlarını bildiğini anlatan Küçük, korucuların sigorta probleminin kısa süre içerisinde giderilmesinin planlandığını vurguladı.

Dernek başkanı Koyuncu da yıllardır bölgede görev yapan korucuların yeni tahsis edilen bir mekanla rahat ettiğini belirtti.

Hizmet binasının derneğe kazandırılmasından dolayı Vali Küçük'e teşekkür eden Koyuncu, meslektaşlarıyla artık daha sık bir araya gelecekleri ortamın oluşturulması sebebiyle mutlu olduklarını dile getirdi.

Koyuncu katkılarından dolayı Vali Küçük ile Tuğgeneral Başbozkurt'a plaket verdi.