Şanlıurfa'da miting alanları yeniden düzenlendi

Şanlıurfa'da miting alanları yeniden düzenlendi
Şanlıurfa'da miting alanları yeniden düzenlendi
ŞANLIURFA (AA) - Şanlıurfa Valiliği tarafından, kentte düzenlenecek toplantı, gösteri yürüyüşleri, miting alanı ile afiş, pankartların...

ŞANLIURFA (AA) - Şanlıurfa Valiliği tarafından, kentte düzenlenecek toplantı, gösteri  yürüyüşleri, miting alanı ile afiş, pankartların asılacağı alanlar yeniden düzenlendi.

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, "911 Sayılı Toplantı ve Gösteri yürüyüşleri Kanununa" göre kentte bu yıl yapılacak toplantı ve gösteri yürüyüşleri ile ilgili olarak toplanma alanı, yürüyüş güzergahı, miting alanı ile afiş ve pankartların asılacağı yerlerin belirlendiği belirtildi.

Belirlenen yerlerin dışında etkinlik yapanların hakkında kabahatler kanununa göre haklarında işlem yapılacağı ifade edilen açıklamada şunlar kaydedildi:

"Kentte esas miting alanı Paşabağı Mahallesi'nde Zafer-Mevlana bağlantı yolu üzerindeki boşluk alan, alternatif miting alanı ise Topçu Meydanı. Afiş ve pankart asılacak yerler valilik tarafından olur verilen ve belediyece sakıncası bulunmayan yerler.  Basın açıklaması ve benzer etkinliklerin yapılamayacağı yerler ise  hükümet konağı çevresi, Şanlıurfa E tipi Açık ve Kapalı Ceza İnfaz Kurumu çevresi, 20. Zırhlı Tugay Komutanlığına ait hizmet binaları, önü ve çevresi, Şanlıurfa Adliyesi çevresi, İl  Emniyet Müdürlüğü ve ek hizmet binalarında ve bu binaların müştemilatları, Balıklıgöl Platosu ve müştemilatı, Eyüp Peygamber Cami makamı ve önü ve çevresi ile  Hacı Ali Şelli Parkı"