Şanlıurfa'da polis aracına yapılan silahlı saldırı

Şanlıurfa'da polis aracına yapılan silahlı saldırı
Şanlıurfa'da polis aracına yapılan silahlı saldırı
- Vali Küçük: "Kaymakama karşı saldırı söz konusu değil, şu anda geniş çaplı bir operasyon devam ediyor"

ŞANLIURFA (AA) - Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük, Siverek ilçesinde polis aracına yapılan saldırıya ilişkin, "Kaymakama karşı saldırı söz konusu değil, şu anda geniş çaplı bir operasyon devam ediyor" dedi.

Vali Küçük, saldırıda yaralanan polis memuru Sinan Şengül'ü kaldırıldığı Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesinde ziyaret ederek, doktorlardan sağlık durumuna ilişkin bilgi aldı.

Ziyaretinin ardından hastane önünde bekleyen gazetecilere açıklama yapan Küçük, saldırıda polis memurlarından Serdal Toprak'ın şehit olduğunu, Şengül'ün ise yaralandığını söyledi.

Küçük, yaralı polisin hayati tehlikesinin bulunmadığını vurgulayarak, "Şehit olan polisimize Allah'tan rahmet diliyorum. Ailesine ve emniyet teşkilatına başsağlığı diliyorum. Kaymakama yönelik bir saldırı yok. Sadece o bölgeye 100-200 metre yakında kaymakam bey bir süre bulunmuş. Kaymakama karşı saldırı söz konusu değil, şu anda geniş çaplı bir operasyon devam ediyor" dedi.

Siverek'te gece devriye görevi yapan araca uzun namlulu silahlarla düzenlenen saldırıda 1 polis memuru şehit olmuş 1 polis yaralanmıştı.