Şanlıurfa'da SODES Programı başvuruları başladı

Şanlıurfa'da SODES Programı başvuruları başladı
Şanlıurfa'da SODES Programı başvuruları başladı
ŞANLIURFA (AA) - Şanlıurfa Valiliği, Sosyal Destek (SODES) Programı 2015 yılı başvurularının başladığını bildirdi.Valilikten yapılan yazılı...

ŞANLIURFA (AA) - Şanlıurfa Valiliği, Sosyal Destek (SODES) Programı 2015 yılı başvurularının başladığını bildirdi.

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, Kalkınma Bakanlığı'nca finanse edilen ve valilik tarafından koordinasyonu sağlanan programın 7 yıldır GAP ve DAP bölgesinde yer alan 34 ilde uygulandığı belirtildi.

Sunulacak proje süresinin 12 ay olduğu kaydedilen açıklamada,  SODES destek tutarının ise bütçe büyüklüğünün alt sınırının 100 bin, üst sınırının ise 500 bin lira  olduğu ifade edildi.

Açıklamada, proje için başvuru, tarihleri ile adresi konusunda şu bilgilere yer verildi:

"Proje teklifleri http://www.sodes.gov.tr  adresinde erişime açılan SODES Bilgi Sistemi (SODES-BİS) aracılığıyla, 13 Mart-15 Nisan 2015 tarihleri arasında başvuru sahipleri tarafından Şanlıurfa Valiliği Proje Ofisine yapılacaktır. 2015 yılında teklif edilecek projelerin hazırlanmasında http://www.sodes.gov.tr adresinde yer alan 2015 Yılı SODES Uygulama Usul ve Esasları ile ekleri esas alınmalıdır. Projelerin yazılması ve teklif edilmesi sürecinde başvuru sahiplerine gerekli eğitimler verilecek ve ayrıca her türlü teknik destek sağlanacaktır."

 


  ETİKETLER:

  Şanlıurfa

  ,

  Proje

  ,

  lira

  ,

  sosyal

  ,

  bütçe

  ,

  2015