Şanlıurfa'da terör örgütüne yönelik operasyon

Şanlıurfa'da terör örgütüne yönelik operasyon
Şanlıurfa'da terör örgütüne yönelik operasyon
- PKK/KCK terör örgütüne yönelik operasyonda 25 el bombası, 3 roketatar, 2 uzun namlulu silah, 1 tabanca, 20 el bombası gövdesi, 15 el bombası fünyesi, 1 gece görüşlü dürbün, 2 telsiz ile çok sayıda mermi ele geçirildi - Olayla ilgili 4 kişi gözaltına alındı

ŞANLIURFA (AA) - Ceylanpınar ilçesinde, PKK /KCK terör örgütüne yönelik operasyonda silah ve mühimmat ile çeşitli malzemeler ele geçirildi.

İl Emniyet Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamaya göre, Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin istihbarat çalışmaları neticesinde İ.Ç, H.M. ve A.Ö'nün PKK/KCK terör örgütüne silah, el bombası ve çok sayıda mermi göndereceği bilgisine ulaşıldı.

Ekipler, şahısların kaldığı eve düzenlediği operasyonda 25 el bombası, 3 roketatar, 2 uzun namlulu silah, 1 tabanca,  20 el bombası gövdesi, 12 şarjör, 15 el bombası fünyesi, 1 gece görüşlü dürbün, 2 telsiz, içerisinde çok sayıda örgütsel fotoğraf ve notların bulunduğu harici bellek ile çok sayıda mermi ele geçirdi.

Gözaltına alınan zanlıların verdiği bilgi doğrultusunda silah, mühimmat ve malzemeleri teslim almaya gelen Suriye uyruklu M.M.A. da gözaltına alındı. 

Olayla ilgili soruşturma sürdürülüyor.