Şanlıurfa'da yaz spor okullarına ilgi

Şanlıurfa'da yaz spor okullarına ilgi
Şanlıurfa'da yaz spor okullarına ilgi
ŞANLIURFA (AA) - Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından gençlerin yaz dönemini daha verimli geçirmesi için açılan Yaz Spor Okulu'ndan 12...

ŞANLIURFA (AA) - Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından gençlerin yaz dönemini daha verimli geçirmesi için açılan Yaz Spor Okulu'ndan 12 bin 300 genç faydalanıyor.

Gençlik Merkezlerinde faaliyet gösteren yaz spor okullarında voleybol, futbol, yüzme, satranç, tekvando, halk oyunları, basketbol, karate ve masa tenisinin de aralarında bulunduğu 30 branşta eğitim gören sporculara özgü sosyal etkinlikler devam ediyor.

Yaz döneminin gelmesiyle birlikte tatil olan öğrenciler özellikle futbol yaz okuluna rağbet gösteriyor.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ertuğrul Yıldız, yaz okullarına öğrencilerin her geçen yıl ilgisinin arttığını söyledi.

2011 yılında bin olan kursiyer sayısının bu yıl 12 bin 300'e ulaştığını belirterek, şunları kaydetti:

"Bizim buradaki temel amacımız Şanlıurfa'da yaşayan 7'den 70'e tüm halkımızın spor ile iç içe olmasını sağlamaktır. İlimizde spor kültürü ve bilincini oluşturmak istiyoruz. Branşlara göre sporcularımızın yeteneklerinin gelişimini de desteklemeyi planlıyoruz. Yaptığımız başarılı çalışmalarımız halkımız tarafından benimsenmiş ve karşılığı verilmiş durumdadır. Yaz spor okullarına kayıtlarımız devam etmekte, bütün Şanlıurfa halkını spor yapmaya davet ediyorum."