Şanlıurfa'da yurt açılışı

Şanlıurfa'da yurt açılışı
Şanlıurfa'da yurt açılışı
ŞANLIURFA (AA) - Şanlıurfa'da ortaöğretime devam eden öğrenciler için yurt açıldığı bildirildi.Şair Nabi Öğrenci Yurtlarından yapılan yazılı...

ŞANLIURFA (AA) - Şanlıurfa'da ortaöğretime devam eden öğrenciler için yurt açıldığı bildirildi.

Şair Nabi Öğrenci Yurtlarından yapılan yazılı açıklamaya göre, yurdun açılışı Karaköprü ilçesi Akziyaret Mahallesi'nde yapıldı.

Hayırseverlerin desteğiyle inşa edilen 60 kişilik yurdun açılışında konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, açılıştan duyduğu memnuniyeti belirterek, katkıları için vatandaşlara teşekkür etti.

Şanlıurfa'da barış ve huzur olduğuna değinen Çiftçi, " Tarih boyunca kentimizde her zaman İslam'a bağlı gençler yetişti. Son dönemde bölgemizin huzurunu bozmaya yönelik olaylar var. Toplumumuzu kaynaştıran maneviyatımızdır. Bu değerlere sahip çıkabilmek için herkesin elinden geleni yapması gerekiyor" ifadelerini kullandı.

Yurtların Sorumlusu Bekir Söylemez de yaklaşık 2,5 yıl önce temelini attıkları tesisi hizmete açmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirtti.

Kentteki eğitim kuruluşlarının sayısını arttırmaya çalıştıklarını kaydeden Söylemez, birlik ve beraberliğin önemine değindi.

Söylemez, yaptıkları yurtlarda vatanına ve milletine hizmet edecek öğrencilerin kalacağını belirtti.

Söylemez, "Peygamberler Şehri" olarak nitelendirilen Şanlıurfa'da kentin adına yakışan işlerin yapılmasına özen gösterdiklerini kaydetti.