Şanlıurfa'daki kundaklanan okul

Şanlıurfa'daki kundaklanan okul
Şanlıurfa'daki kundaklanan okul
- Viranşehir ilçesinde geçen hafta kimliği belirsiz kişi yada kişilerce kundaklanan ilkokulun ana sınıfı onarıldı

ŞANLIURFA (AA) - Viranşehir ilçesinde geçen hafta kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce kundaklanan ilkokulun ana sınıfı onarıldı.

Kaymakamlıktan yapılan açıklamaya göre, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü geçen hafta  Hürriyet Mahallesi'ndeki Mehmet Akif Ersoy İlkokulu'nun kundaklanması üzerine onarım çalışması başlattı. Sınıfın yanan eğitim gerekçelerini temizleyen yetkililer, sınıfı onararak eğitime açtı.

Açıklamada görüşlerine yer verilen İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Sağır,  son zamanlarda okulların çeşitli şekillerde çok zarar gördüğünü söyledi.

Okulların herkesin malı olduğunu belirten Sağır, şunları kaydetti:

"Bu okullar bizim ve burada çocuklarımız okuyor. Bütün hemşehrilerimden rica ediyorum okullarınıza sahip çıkın. Yanan sınıfımızı evlatlarımızın eğitiminin aksamaması için hemen onarımdan geçirdik. Minik yavrularımızın için yeni oyuncaklar ve oyun grupları aldık. İnşallah bundan böyle eğitim yuvalarına zarar verilmez"

15 Nisan'da Hürriyet Mahallesi'ndeki Mehmet Akif Ersoy İlk Okulun ana sınıfı kimliği belirsiz kişi yada kişilerce kundaklanmış sınıfın kullanılamaz hale gelmişti.