Şanlıurfa'daki STK'lar ''ŞUBSEB'' çatısı altında birleşti

Şanlıurfa'daki STK'lar ''ŞUBSEB'' çatısı altında birleşti
Şanlıurfa'daki STK'lar ''ŞUBSEB'' çatısı altında birleşti
ŞANLIURFA (AA) - Şanlıurfa'da faaliyet gösteren 31 STK, Şanlıurfa Bağımsız Sivil Toplum Kuruluşları Birliği'ni (ŞUBSEB) oluşturdu. ŞUBSEB tarafından...

ŞANLIURFA (AA) - Şanlıurfa'da faaliyet gösteren 31 STK, Şanlıurfa Bağımsız Sivil Toplum Kuruluşları Birliği'ni (ŞUBSEB) oluşturdu. 

ŞUBSEB tarafından bir otelde düzenlenen toplantıda, Birliğin Basın Sözcüsü Mustafa Arslan, çoğunluğu esnaf ve sanayi odalarından oluşan 31 STK bir araya gelerek ŞUBSEB'i kurduğunu belirtti.

ŞUBSEB'in siyasi kaygılardan uzak duracağını ve tek amacının Şanlıurfa'nın her türlü sorununu gündeme getirerek çözüm bulmaya yönelik çalışmalar yapacağını aktaran Arslan, şunları kaydetti:

"Şanlıurfa'nın doğası, tarihi, kültürel mirası ve sosyo - ekonomik yaşantısı ile bütünleşecek nitelikteki stratejileri belirleyerek kentin sürdürülebilir gelişimine yardımcı olacağız. Kentin gelişimine yönelik oluşturulacak politikalara destek vereceğiz. Bizde bu yönde geliştireceğimiz projeleri kamuoyuyla paylaşacağız." 

Arslan, her kesimin fikirlerini almak istediklerini belirterek, Şanlıurfalılık bilinci oluşturmayı hedeflediklerini sözlerine ekledi.