Şanlıurfa'dan kısa kısa

Şanlıurfa'dan kısa kısa
Şanlıurfa'dan kısa kısa
- "Kız Çocuklarının Okula Kazandırılması" projesine destek

ŞANLIURFA (AA) - Harran Kaymakamı Selami Yazıcı ve Harran Belediye Başkanı Mehmet Özyavuz, " Kız Çocuklarının Okula Kazandırılması" projesine destek amaçlı ziyarette bulundu.

Kaymakam Yazıcı ve Özyavuz'un yanı sıra İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Tavacı, İlçe Jandarma Karakol Komutanı Mehmet Çiftçi ile aralarında öğretmenlerinde bulunduğu heyet, ilçeye bağlı Kuruyer Mahallesi'ni ziyaret etti.

Mahallenin ileri gelenleriyle köy odasında bir araya gelen heyet, kız çocukların eğitimine yönelik fikir alışverişinde bulundu.

Kaymakam Yazıcı, kızların okula kazandırılmasının önemli olduğunu belirterek, insan hayatında eğitimin olmazsa olmaz bir ihtiyaç haline geldiğini söyledi.

Tarıma bağlı geçimin toprağın bölünmesi ve iklim şartlarının değişmesi nedeniyle zorlaştığını ifade eden Yazıcı, devletin eğitim için öğrencilere her türlü desteği verdiğini hatırlattı.

Toplantıya katılan veliler de kızlarını daha fazla okula yönlendireceklerini belirtti.

- Halfeti Emniyet Müdürlüğüne araç desteği

Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından Halfeti İlçe Emniyet Müdürlüğünde araç tahsisi edildi.

İlçe Emniyet Müdürü Emin Ilgın, makamında gerçekleşen törende, genel merkez tarafından gönderilen aracın Trafik Denetleme Büro Amirliği ekiplerine tahsis edildiğini söyledi.

İlçedeki denetimlerin artırıldığını belirten Ilgın, "Filomuza bir araç daha katıldı. Atılan her adım daha yaşanabilir bir Halfeti içindir. İlçemize hayırlı olsun" dedi.