Şanlıurfa'dan kısa kısa

Şanlıurfa'dan kısa kısa
Şanlıurfa'dan kısa kısa
- Büyükşehir Belediye Başkanı Güvenç Harran'da

ŞANLIURFA (AA) - Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Celalettin Güvenç, Harran ilçesinde mahalle muhtarlarıyla bir araya geldi.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, Cumhuriyet Sosyal Tesislerinde 15 mahalle muhtarı ile bir araya gelen Güvenç, ilçe sorunları hakkında bilgi aldı.

Güvenç, yaptığı açıklamada, bölgedeki yağışlarla birlikte ilçede yollarda bozulmaların meydana geldiğini yaşanan sıkıntının kendisine iletildiğini söyledi.

Sorunları konuşarak çözümünün en iyi yöntem olduğuna dikkat çeken Başkan Güvenç, şunları kaydetti:

"Muhtarlar, meclis üyelerimiz ve halkımızla konuşarak, sorunları bütçe imkanlarıyla çözmeye çalışıyoruz. Bu yıl 500 kilometre ihale ettiğimiz ve 250 kilometre ise bizim kendi imkanlarımızla köy yolu yapmayı başardık. 352 bin metrekare parke taşını ilçe merkezlerine yapmayı başardık. 2015 yılı içinde şuanda ihale hazırlıklarına başladık. Bunu da adil bir şekilde paylaştırıyoruz ilçelerimize. Nüfus, yol durumuna, köy durumuna ve asfalt durumuna göre paylaşım yaparak şuanda hazırlıklarına başladık. 2014 yılında yapılandırma geç olduğundan dolayı geç kaldık yolları yapmaya ama 2015 yılının yollarını nisan ve mayıs aylarında başlatacağız. Stabilize ve 2. kaplama hariç bu yıl 700 kilometre üzerinde yolu yapmayı hedefliyoruz." 

- "100. Yılında Her İlde Her Dilde Çanakkale" projesi 

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile Bilim ve İnsan Vakfının birlikte yürüttüğü  "100. Yılında Her İlde Her Dilde Çanakkale" projesi kapsamında Çanakkale Zaferi ile ilgili sunum gerçekleştirildi.

Müdürlükten yapılan yazılı açıklamada, Şair Nabi Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen sunumda araştırmacı yazar Enes Güney, Çanakkale Zaferi hakkında bilgi verdi.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ertuğrul Yıldız ise Çanakkale Savaşı'nın Türk Milleti'nin her şeyiyle seferber olduğu, kardeşliğin en büyük göstergesi, imanın zaferi olduğunu söyledi.

Bilinçli bir gençliğin yetişmesi için çeşitli projeler yürüttüklerini belirten Yıldız, "Zaferimizin yüzüncü yılını geçireceğiz. Bizde bu bağlamda gençlerimize hakikatleri anlatmakta aracı oluyoruz. Bu nedenle bu konferansı düzenledik. Katılımcılara teşekkür ederim" dedi.