Şanlıurfa'dan kısa kısa

Şanlıurfa'dan kısa kısa
Şanlıurfa'dan kısa kısa
- Vali Küçük yatırımları değerlendirdi

ŞANLIURFA (AA) - Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük, kent genelinde devam eden projeleri değerlendirdi.

Valilikten yapılan yazılı açıklamaya göre, Küçük, düzenlenen toplantıda il genelinde yürütülen 400 projeyle ilgili yetkililerinden bilgi aldı.

Tamamlanan, devam eden ve hayata geçirilecek projelerin Şanlıurfa için önemli yatırımları kapsadığını belirten Küçük, tüm kurumlardan sorumluluk alanlarındaki projelerin takibinde hassasiyet göstermelerini istedi.

Toplantıya Vali Yardımcısı Ramazan Seçilmiş, projeler yetkilileri ve kurum amirleri katıldı.

- Şanlıurfa'da EMITT Fuar hazırlığı

Şanlıurfa, İstanbul 'da düzenlenecek Doğu Akdeniz Uluslararası Seyahat ve Turizm Fuarı'na (EMITT) katılacak. 

Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamaya göre,  Türkiye 'de düzenlenen en yüksek yabancı katılımlı fuar özelliğine sahip EMITT'de bu yıl 70'in üzerinde ülke yer alacak. İstanbul TÜYAP'ta 19'uncu kez düzenlenecek fuara, ülkelerin yanı sıra kalkınma ajansları, seyahat acenteleri, tur operatörleri, otel sahipleri, 150'den fazla belde ve ilden temsilci katılacak.

Şanlıurfa, 22-25 Ocak tarihlerinde düzenlenecek fuara, etkili bir tanıtımla katılabilmek için çalışmalarını tamamladı. Kent, fuarda 100 metrekarenin üzerinde modern tasarımlı stantla tanıtılacak.

Fuar boyunca ziyaretçilere çiğ köfte ikramının yanı sıra kenti tanıtıcı materyaller hediye edilecek.

- Birecik ilçesinde internet kafeler denetlendi

Kaymakamlık tarafından oluşturulan İnternet Kafe Denetim Komisyonu, internet kafelerin yasalar çerçevesinde faaliyet göstermeleri amacıyla denetlendi.

 Denetleme Komisyonu Başkanı Komiser Yardımcısı Salih Bestami, yapılan çalışmalarda, yerlerin çalışma ruhsatları ve izin belgelerinin kontrol edildiğini söyledi.

Denetimlerin devam edeceğini belirten Bestami, "Kafelerde 12 yaşından küçüklerin bulunup bulunmadığı, sigara ve alkol kullanıma ilişkin kontroller yaptık. İş yeri sahiplerine eksikliklerinin tamamlamaları konusu uyarılarda bulunduk. İlerleyen süreçte işletme sahiplerine bu konularda eğitim vermeyi planlıyoruz" dedi.