Şanlıurfa'dan kısa kısa

Şanlıurfa'dan kısa kısa
Şanlıurfa'dan kısa kısa
- Siverek Kaymakamı Erkal, Cuma İbiş ortaokulu'nda düzenlenen karne dağıtım törenine katıldı

ŞANLIURFA (AA) - Siverek Kaymakamı Hamza Erkal, 2014-2015 eğitim öğretim yılının ilk yarısının sona ermesi dolayısıyla, Cuma İbiş Ortaokulu'nda düzenlenen karne dağıtım törenine katıldı.

Erkan, törende yaptığı konuşmada, öğrencilere bol kitap okumalarını tavsiye etti. Öğrencilerin geleceğin mimarı olduğunu ifade eden Erkal, tüm öğrencilere başarılar ve iyi tatiller temennisinde bulundu.

Konuşmanın ardından öğrencilere karne dağıtan Erkal, daha sonra Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sınavında başarılı olan öğrencilerin aileleriyle yemekte buluştu.

 

- Belediye çalışanların iş sağlığı eğitimi 

 Viranşehir Belediyesi, çalışanlarına iş sağlığı ve güvenliği eğitimi verdi.

 İş Güvenliği Uzmanı Şiyar Kayhan, tarafından belediye meclis salonunda verilen eğitimde katılımcılara sağlıklı ve güvenli bir şekilde çalışabilmenin kuralları anlatıldı. 

Konuyla ilgili açıklama yapan Viranşehir Belediye Başkan Yardımcısı Müslüm Demir, çalışmanın öncelikli kuralının iş güvenliği olduğunu söyledi. Belediye olarak "6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Yasasının" ne kadar önemli olduğunu her fırsatta çalışanlara anlattıklarını aktaran Demir, her hafta çeşitli konularda çalışanlara eğitim vereceklerini ifade etti.