Şanlıurfa'dan kısa kısa

Şanlıurfa'dan kısa kısa
Şanlıurfa'dan kısa kısa
- Türk Kızılayı Şanlıurfa Şubesi görevlileri, Büyükşehir Belediyesi'ni ziyaret etti

ŞANLIURFA (AA) - Türk Kızılayı Şanlıurfa Şubesi üyeleri, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ahmet İnan'ı ziyaret etti. 

Şube Başkanı Ahmet Elçi ve beraberindekiler, Başkan Vekili İnan'ı ziyaret ederek görüş alış verişinde bulundu.

Elçi, şubenin kentteki çalışmaları hakkında bilgi vererek, "Öğrencilerimize buradaki muhtaç vatandaşlarımıza Ramazan ayında ve bayramlarda yardımları ulaştırıyoruz. Genel merkezden gönderilen gıdaları da vakit kayıp etmeden ihtiyaç sahiplerine yönlendiriyoruz. 30 Öğrencimize burs veriyorduk şimdi bu sayıyı 44'e yükselttik. Ayrıca açıkta kalan ve kira problemi yaşayan vatandaşlarımız içinde çalışma yapıyoruz" dedi.  

İnan'da ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Türk Kızılayı'nın ihtiyaç sahiplerine açtığı kucağın tüm dünya ülkeleri tarafından takdirle karşılandığını söyledi.

 

- Tarla faresi ile mücadele için çiftçilere uyarı

Şanlıurfa Ziraat Odası Başkanı Ahmet Eyyüpoğlu, çiftçileri tarla faresi konusunda duyarlı olmaları için uyardı. 

Eyyüpoğlu yaptığı açıklamada, 2015 yılında bitkisel üretim sezonunda tarla faresi sorunun yaşanmaması için çiftçilerin Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğünde hazırlanan zehirli buğday alabileceğini belirtti. 

Tarla faresi ile ferdi yapılan mücadelede başarı sağlanamadığı aktaran Eyyüpoğlu, bunun için de çiftçilerin hazırlanan zehirli buğdayı alarak kullanmalarını istedi.

Eyyüpoğlu, tarımsal zararlılar ile mücadelenin önemine dikkat çekerek, "Daha fazla verim için tarım zararlıları ile mücadelede çiftçilerin yetkili kurumların uyarılarına ve çağrılarına kulak vermesi gerekmektedir. Bu kapsamda tarla faresi ile mücadele dönemine girildiği duyurusunu çiftçilerimizin dikkate almasını rica ediyorum" dedi.