Şanlıurfa'dan kısa kısa

Şanlıurfa'dan kısa kısa
Şanlıurfa'dan kısa kısa
- Muhtarlardan Demirkol'a ziyaret

ŞANLIURFA (AA) -  Türkiye Muhtarlar Derneği Şanlıurfa Şubesi üyeleri Haliliye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol'u ziyaret etti. 

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, Demirkol, Dernek Başkanı Halil Haktankaçmaz ve beraberindeki muhtarları kabul ederek bir süre görüştü. 

Haktankaçmaz ziyaretle ilgili yaptığı açıklamada, Belediye tarafından oluşturulan muhtar evleri projesinin kendilerini mutlu ettiğini aktararak, çalışmalardan dolayı Haliliye Belediyesi'ne teşekkür etti. 

Belediye Başkanı Demirkol ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, muhtarların daha iyi şartlarda hizmet sunabilmeleri amacıyla 'muhtarlar evi projesi'ni gerçekleştirdiklerini ifade ederek:

"Biz 'muhtarlarımızın hizmet şartlarında ne kadar güçlü olurlarsa, o kadar güçlüyüz' anlayışıyla; muhtarlarımızın çalıştığı imkanları daha güzelleştirmek ve rahat çalışabilmelerini sağlamak için hazırlanmış bulunuyoruz. Daha öncesinde de, mahallelerinde kendileri ile görüştüğümüz zaman , hem fikri hem taslağını beraber oluşturduğumuz, bugün proje haline getirdiğimiz 'muhtar evleri projesi' ile ilgili son rötuşları yaptık."

 

- Okullar arası futbol turnuvası 

Okullar arası futbol turnuvası sona erdi.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü'nden yapılan açıklamaya göre,  2014 -2015 sezonu okul sporları küçükler futbol turnuvasına 26 takım katıldı. Turnuvada birinci Mehmet Akif Ersoy İlk Öğretim Okulu, ikinci Birecik Emin Saygan İlk Öğretim Okulu, üçüncü Süleymaniye İlk Öğretim Okulu oldu. 

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ertuğrul Yıldız, okullar arası küçükler futbol turnuvasının yoğun bir katılımla gerçekleşmiş olmasının memnuniyet verici olduğunu belirterek, turnuvaya katılan okullara teşekkür etti. 

Şanlıurfa'nın sporda ileriye yönelik adımlar attığını aktaran Yıldız, turnuvada şampiyon olan Mehmet Akif Ersoy İlk Öğretim Okulu'nun gruplar şampiyonasında Şanlıurfa'yı en iyi şekilde temsil edeceğine inandığını söyledi.