Şanlıurfa'dan kısa kısa

Şanlıurfa'dan kısa kısa
Şanlıurfa'dan kısa kısa
- Orta Okul öğrencilerin bilim fuarı

ŞANLIURFA (AA) - Siverek ilçesinde orta okul öğrencileri tarafından bilim fuarı düzenlendi.

Fırat Mahallesindeki Mimar Sinan Orta Okulu ile TÜBİTAK tarafından desteklen  proje kapsamında gerçekleştirilen fuarda öğrencilerin yaptığı çalışmalar sergilendi.

Siverek Kaymakamı Hamza Erkal, fauran açılışında yaptığı açıklamada ülkelerin gelişmiş bilimle orantılı olduğunu söyledi. 

Bilimde fikrin önemini anlatan Erkal, "TÜBİTAK tarafından desteklenen öğrencilerimiz fikirlerini ürüne yansıtmışlar. Çalışmalarını tek tek inceleyerek kendilerinden bilgi aldım. Öğrencilerin fikirlerinin geliştirmesini kaymakamlık olarak maddi ve manevi olarak destekleyeceğiz''

Proje koordinatörü Mehmet Baykanlı da fuarda  257 projenin sergilendiğini belirterek emeği geçenlere teşekkür etti.- Kaymakam Erkal'dan başarı sporculara ödül

 

- Siverek Kaymakamı Hamza Erkal, il genelinde düzenlenen masa tenisi yarışmasında dereceye giren sporcuları kabul etti.

Erkal, makamında kabul ettiği Halit Gülpınar Ortaokulu masa tenisi takımını tebrik etti, sporculara tablet bilgisayar ile eşofman takımı hediye etti.

Erkal, ziyarettin ardından yaptığı açıklamada Siverekli öğrencilerin Malatya'da düzenlenecek masa tenisi turnuvasında Şanlıurfa'yı temsil etmesi gurur verici olduğunu belirterek sporculara başarılar diledi.