Şanlıurfa'dan kısa kısa

Şanlıurfa'dan kısa kısa
Şanlıurfa'dan kısa kısa
- "Erişilebilirlik İzleme ve Denetleme Komisyon" toplantısı

ŞANLIURFA (AA) -  Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından "Erişilebilirlik İzleme ve Denetleme Komisyon" toplantısı düzenlendi.

Müdürlükten yapılan yazılı açıklamaya göre, Vali Yardımcısı Aylin Kırcı Duman başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya  Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Murat Demirkol ve komisyon üyeleri katıldı.

Komisyon çalışmaları ve aylık planlarının değerlendirildiği toplantıda Vali Yardımcısı Aylin Kırcı Duman, toplumun engelli ve yaşlılar için hayatı kolaylaştırmak anlamında farkındalığını arttırmak için çalışmaların devam etmesi gerektiğini söyledi.

Demirkol da toplantıda komisyonun çalışmalarının programlandığı şekilde devam edeceğini engelli ve yaşlı vatandaşlarımızın hayatını kolaylaştırmak için çalışmaların arttırılacağını ifade etti.

 

- Siverek'te çevre düzenlemesi çalışmaları 

Siverek Belediyesi tarafından çevre düzenleme çalışmaları kapsamında kırsal mahallerinde yol, su, kanal çalışmaları devam ediyor.

Belediye Başkanı Resul Yılmaz, yaptığı açıklamada Siverek- Şanlıurfa karayolu üzerinde yaklaşık 5 kilometrelik refüj çalışmasının devam ettiğini söyledi.

Çevre düzenlenmesi yanında yeraltı çalışmalarında tüm hızıyla devam ettiğini belirten Yılmaz, " İlçemiz merkez ve kırsal mahallerinde yol, kanal çalışmalarımız devam ediyor. Çalışmalarda kullanılan buz  boru üretimi ve bordur taşı üretimini kendi şantiyemizde yapıyoruz. İlçede bulunan dini mekanların bakım  ve onarım çalışmalarını yapıyoruz " dedi.


  ETİKETLER:

  Şanlıurfa

  ,

  çevre

  ,

  Belediye

  ,

  Aile

  ,

  sosyal

  ,

  engelli