Şanlıurfa'dan kısa kısa

Şanlıurfa'dan kısa kısa
Şanlıurfa'dan kısa kısa
- Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri

ŞANLIURFA (AA)- Ceylanpınar ilçesinde Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri kapsamında program düzenlendi.

Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından kapalı semt pazarında gerçekleştirilen etkinlikte Kuran-ı Kerim'in okunmasının ardından Türkçe, Kürtçe ilahiler seslendirildi.

İlçe Müftüsü Üsame Anlağan, etkinlikte yaptığı konuşmada Hz. Muhammed'i sevmenin sorumluk gerektiğini ifade ederek, ''onu sevmenin gereklilikleri onun gibi davranmaktan geçtiğini söyledi.

Program söylenen ilahilerin ardından sona erdi.

- Kütüphaneler Haftası

Şanlıurfa'da Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı tarafından Kütüphane Haftası etkinlikleri kapsamında " Kitap Okuma Eylemi" düzenlendi.

Haliliye ilçesinde Osman Ertörer İlkokulunda gerçekleştirilen etkinlikte öğrenciler, okumaya dikkat çekmek amacıyla ellerindeki döviz ve pankartlarla Muhsin Yazıcıoğlu Parkına kadar yürüdü. Daha sonra öğrenciler, birlikte kitap okudu.

Gezici Öğrenim Birimi Sorumlusu Nihat Türkmen yaptığı açıklamada; kitap okuma kültürünün yaygınlaştırılması amacıyla etkinlik düzenlediklerini söyledi.

Öğrencilerin etkinliğe yoğun ilgi gösterdiğini belirten Türkmen, şunları kaydetti:

"Çocuklar hiç kimseden yardım almadan kendi pankartlarını ve sloganları kendileri hazırladılar. Parka gittiğimiz yol boyunca sloganlar atarak insanların ilgisini topladılar ve bilgilendirmeler yaptılar. Ailelerin de desteği çocuklar için çok önemli. Bu organizasyon boyunca aileler de çocuklarına destek olarak onların kitap ilgisini daha üst seviyelere taşımaya çalıştı. Bu çalışma dolayısıyla öncelikle çocuklarımızı yaptıkları keyifli organizasyon için tebrik ediyorum."