Şanlıurfa'dan kısa kısa

Şanlıurfa'dan kısa kısa
Şanlıurfa'dan kısa kısa
- Siverek'te camilere bahar temizliği

ŞANLIURFA (AA) - Siverek Belediyesi tarafından alınan halı yıkama aracıyla camilerde temizlik başlattı.

 Siverek Belediye   Başkan Vekili Hamdi Hatipoğlu beraberindeki  İlçe Müftü Vekili Sani Soytürk camilerde yapılan temizlik çalışmalarını inceledi, çalışmalar hakkında bilgi aldı.

      Hatipoğlu, yaptığı açıklamada havaların ısınmasıyla camilerde genel temizlik başlattıklarını söyledi.

Sosyal belediyecilik anlayışla hizmet sunduklarını belirten Hatipoğlu, "Bütün camilerimizin hizmetlerini yapıyoruz, böyle bir aracı ilçemize kazandırdık, Müslüman kardeşlerimizin daha temiz daha nezih bir ortamda ibadetlerini yapmak için bu hizmetlerimizi yapıyoruz" dedi.

 

- Hilvan'da kaçak avlanma toplantısı

Hilvan Kaymakamlığı tarafından muhtarlarla yönelik kaçak avlanmaya ile ilgili toplantı düzenlendi.

Kaymakamlık toplantı salonunda Kaymakam Ahmet Özay başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya Atatürk Barajı göleti çevresindeki mahallelerin muhtarları katıldı.

Özay, toplantıda yaptığı konuşmada nisan ayı itibarıyla avlanma yasağının başlattığını belirterek kaçak avlananların derhal bildirilmesini istedi.

Avlanma dönemi riayet edilmediği için balık ve keklik sayılarında düşüş yaşandığını ifade eden Özay "Avlanma yasağı üç aylık bir süre. Bu süre zarfında avlanmadığı sürece balıkların üremesi sağlanıp daha çok ürün elde edilecek. Bu konuda jandarma ve muhtarların koordineli bir şekilde çalışarak yasak avlanmanın önüne geçilmesi için hassasiyetle üzerinde durmaları gerekiyor" dedi.

- Viranşehir Kaymakamı Citer'den çadır kentte ziyaret 

Viranşehir Kaymakamı Huzeyfe Citer, çadır kentte incelemelerde bulundu.

Citer ile beraberindekiler, kampta hizmete giren 8 yataklı hastaneyi ziyaret etti. Burada tedavi olan hastalarla geçmiş olsun dileğinde bulundu.

Daha sonra çadır kentteki markette geçen Citer, alış veriş yapan Suriye misafirlerle sohbet etti.