Şanlıurfa'dan kısa kısa

Şanlıurfa'dan kısa kısa
Şanlıurfa'dan kısa kısa
- Yeni Urfa Gazetesi 7. yaşındı

ŞANLIURFA (AA) - Şanlıurfa'da yayın yapan Yeni Urfa Gazetesi 7'nci yılını kutluyor. 

Gazetenin sorumlu yazı işleri müdürü Şahban Kılıç, yaptığı açıklamada, yayın hayatına başladığı günden beri "Gündemi belirlenen değil, gündem belirleyen gazete " olma yolunda çalıştıklarını söyledi. Yeni Urfa Gazetesi'nin kuruluş yıl dönümü nedeniyle kutlama mesajı gönderen herkese teşekkür eden Kılıç şunları kaydetti:

"Yayın hayatımıza başladığımızda, çeşitli zorluklar ve ithamlar ile karşılaştık. Oysa ne bu meslekte  yeni idik, ne de baskı ve zorluklar engeldi. Çünkü yayın hayatımıza başladığımız dönem, gazete furyasının en çok yaşandığı dönemdi. Bugün ilimizde yayın hayatını devam ettiren 8 gazete arasında etkin ve yayıncılık sorumluluğu gereği ilimizin sorunlarını bilen, yaşayan ve halkla iç içe olan yayın anlayışımızla, sadece halkın sorunları ile sayfalarımızı doldurduk. Birilerinin siparişi ile değil, halkın sorunlarını içeren manşetler ile kamuoyuna haber sunduk amacımız şahıs ve kurumları değil halkın gündemini yansıtmaktır."

- Şanlıurfa'nın düşman işgalinden kurtuluşunun 95'inci yıl dönümü

Haliliye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol kentin düşman işgalinden kurtuluşunun 95'inci yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. 

Demirkol, mesajında şunlara yer verdi:

"Bugün üzerinde yaşadığımız bu toprakların her bir zerresi onun için mücadele vermiş, onu korumuş insanların zaferi ile taçlandı. Tarih o gün 11 Nisan'ı yazdı. Bu kadim tarihin yıl dönümünde şehit ve gazilerimizi minnet ve dualarla andığımızı belirtmek isterim. Halen üzerinde yaşamımızı sürdürdüğümüz her bir karış toprağın da değerini bilerek, emanetini koruyarak yaşıyoruz. 95 yıl önceden bugüne not ettiğimiz tarihler her an değişiyor olsa da, değişmeyen bir gerçek var; 'Bu toprak bize emanettir' onu korumak kadar, üzerinde yaşayan her bir insanın mutlu, huzurlu olması adına çalışmayı bize nasip ettiği için Allah'a her an şükrediyoruz. Bu vesile ile bir kez daha tüm gazilerimizi saygıyla, hürmetle ve tüm şehitlerimizi rahmet ve dualarla anıyorum."