Şanlıurfa'dan kısa kısa

Şanlıurfa'dan kısa kısa
Şanlıurfa'dan kısa kısa
- Ceylanpınar'da kan bağışı

ŞANLIURFA (AA) - Ceylanpınar ilçesinde Türk Kızılayı tarafından kan bağışı kampanyası başlatıldı.

Belediye ve İlçe Müftülüğünün işbirliğinde başlatılan kampanya, eski belediye binasının bulunduğu alanda gerçekleştiriliyor.

Kan merkezi doktorlarından Murat Meriç, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kan bağışına ilgiyi artırmaya çalıştıklarını belirterek, vatandaşlardan kampanyaya destek vermelerini istedi.

Bir ünite kan veren her bireyin üç hayat kurtarabileceğine dikkati çeken Meriç, ayrıca her bağışçı adına doğaya bir fidan dikildiğini ifade etti.

Kan vermenin sağlık açısından da faydalarının bulunduğuna işaret eden Meriç, kan vererek pek çok hastalığın da önüne geçilebileceğini kaydetti.

Daha çok gençlerin bağışlara ilgi gösterdiğini aktaran Meriç, kampanyanın bir hafta süreceğini sözlerine ekledi.

- Siverekli besiciler hayvan pazarından memnun

Siverek Belediye Başkanı Resul Yılmaz, bölgedeki besicilerin kısa süre önce hizmete açılan hayvan pazarından memnun olduğunu söyledi.

Hayvan pazarını ziyaret eden Yılmaz, besicilerle ve vatandaşlarla sohbet ederek, pazar fiyatları ve hayvanların durumuna ilişkin bilgi aldı.

Pazar çıkışı gazetecilere açıklama yapan Yılmaz, bölgenin en büyük canlı hayvan pazarlarından birinin kısa süre önce faaliyete girdiğini hatırlattı.

Esnafın pazardan memnun olduğunu dile getiren Yılmaz, şöyle konuştu:

"Burada bir iki eksiğimiz var. O talepleri de en kısa süre içerisinde yerine getireceğiz. Amacımız esnafımızın, insanımızın rahat bir ortamda canlı hayvan alışverişi yapmasını sağlamaktır. Her türlü hizmeti hayvan pazarı esnafımızın ayağına getirmektir. Çevre düzenlemesi ile ilgili çalışmalar da devam ediyor. Kısa bir süre sonra bu çalışmalar da bitecek."