Şanlıurfa'dan kısa kısa

Şanlıurfa'dan kısa kısa
Şanlıurfa'dan kısa kısa
- Siverek'te yeşil alan çalışmaları

ŞANLIURFA (AA) - Siverek Belediyesi tarafından istimlak çalışmaları tamamlanan bölgelerdeki meskenlerin yıkımına başlandı.

Belediye Başkanı Resul Yılmaz, Bahçelievler Mahallesinde aralarında eski meteoroloji binasınında bulunduğu 11 meskenin yıkım çalışmalarını başlattıklarını söyledi.

Söz konusu bölgenin park ve yeşil alan olarak vatandaşlara kısa süre sonra hizmet vermeye başlayacağını belirten Yılmaz, "Burası Siverek'in en güzel yerlerinden biri haline gelecek. Çalışmaların ardından bölgedeki camimizin önü de açılacak. Vatandaşlar gelip rahatça ibadetlerini yaptıktan sonra burada dinlenme imkanı bulacak. Kamulaştırma yaptığımız yerlerin bir kısmını da otopark şeklinde değerlendireceğiz. Temel hedefimiz vatandaşımızın mutluluğu, rahatlığı ve güvenliğidir."

- Emekli polise teşekkür plaketi

Halfeti   İlçe Emniyet Müdürü Vekili Aziz Gündeşli, emekli olan polis memuru Müslüm Şimşek'e teşekkür plaketi verdi.

Gündeşli, ilçe emniyet müdürlüğünde düzenlenen törende, ilçede 34 yıldır görevini en iyi şekilde yapmaya çalıştığını belirttiği Şimşek'e katkılarından dolayı teşekkür etti.

Şimşek'e ailesiyle mutlu ve sağlıklı bir hayat geçirmesini temenni eden Gündeşli, Şimşek'e teşekkür plaketi verip, hatıra fotoğrafı çektirdi.