Şanlıurfa'dan kısa kısa

Şanlıurfa'dan kısa kısa
Şanlıurfa'dan kısa kısa
- Genç girişimcilere eğitim

ŞANLIURFA (AA) - Şanlıurfa'da Uluslararası Pazarlama Stratejileri ve Dış Ticaret Eğitimi düzenlendi. 

ŞUTSO'dan yapılan açıklamaya göre, TOBB Şanlıurfa Genç Girişimciler kurulu tarafından Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası'nda (ŞUTSO) Uluslararası Pazarlama Stratejileri ve Dış Ticaret Eğitimi gerçekleştirildi. 

Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Halil Görgün, genç girişimcilerin sayısını arttırmayı hedeflediklerini aktararak, "Hedefimiz ilimizdeki genç girişimlerinin kendilerini geliştirmesini sağlamak. Bu kapsamda eğitim , kurslar, seminer ve paneller düzenliyoruz. Çalışmalarımız devam edecek" şeklinde konuştu. 

Rönesans Kurumsal Planlama Bölüm Başkanı Nail Şencan tarafından verilen eğitimde, uluslararası pazarlama stratejileri oluşturma, geliştirme ve uluslararası ticaret kuralları anlatıldı. 

 

- Siverek'te parklarda ilaçlama çalışması

Siverek Belediyesi tarafından park ve bahçelerde ilaçlama çalışması yapıldı. 

Belediye Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğünce ilçede bulunan park ve bahçelerde kene ve haşerelere karşı ilaçlama yaptı.  

Belediye Başkanı Resül Yılmaz, vatandaşların rahat gezebilecekleri sağlıklı yaşam alanları oluşturmak için çalışmalarını sürdürdüklerini aktararak, "Belediye olarak günler öncesinden vatandaşlarımızın sorunsuz bir yaz geçirmeleri için tüm önlemlerimizi aldık sıcak havalarda özelikle parklarda kene ve haşerelere karşı parklarımız ilaçlanıyor, diğer alanlar refüj, kaldırımlarda ki ağaçları ilaçlamaya başladık" şeklinde konuştu. 

Ayrıca, temizlik ekipleri kırsaldaki Kaynak ve Karabahçe Mahallelerindeki okul ve camilerde temizlik yaptı.