Şanlıurfa'dan kısa kısa

Şanlıurfa'dan kısa kısa
Şanlıurfa'dan kısa kısa
- Viranşehir'de seçim güvenliği toplantısı yapıldı

ŞANLIURFA (AA) - Viranşehir Kaymakamlığı tarafından seçim güvenliği toplantısı yapıldı.

Kaymakamlık toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıda seçimin güvenli bir ortamda yapılması için alınacak tedbirlerle ilgili bilgi alışverişinde bulunuldu.

Kaymakam Huzeyfe Citer, yaptığı açıklamada, seçmen iradesinin sağlık bir şekilde sandığa yansıması konusunda alınacak tedbirlerle ilgili toplantı düzenlediklerini söyledi.

Seçimin demokrasiye uygun sorunsuz geçirilmesi dileğinde bulunan Citer, şunları kaydetti:

" Önemli olan seçimlerin hiçbir baskı ve etki altında kalmadan yapılması, vatandaşlarımızın iyi bir şekilde tercihlerinin sandığa yansımasıdır.  Seçimlerin düzen içerisinde yapılması yüksek seçim kurulu denetiminde ilçe seçim kollarının görevidir. Ancak kamu güvenliği, yerel asayişi huzur ve sükun ortamının sağlanması kanun dışı eylem işlerinin önlenmesi, kaymakamlık ve kolluk güçlerimizin görevleri arasındadır. Bu anlamda biz ilçemizde vatandaşlarımızın huzur ve sükun ortamı içinde rahat bir şekilde oylarını kullanabilmeleri, seçimin bir barış ortamında huzur içerinde geçmesi için gerekli tedbirleri planladık.  

- "Acil tıp hizmetleri triaj uygulamaları" projesi

Viranşehir Kaymakamı Huzeyfe Citer, "Acil Tıp Hizmetleri Triaj Uygulamaları" projesi kapsamında Macaristan'a gidecek olan lise öğrencilerini kabul etti.

Citer, makamında kabul ettiği öğrencilerle gezileri hakkında konuştu, çeşitli tavsiyelerde bulundu.

Gezinin öğrenciler için çok faydalı olacağına inandığını belirten Kaymakam Citer, " Orada insanlar yeni şeyler öğreniyor ve yeni şeyler üretiyor.  Türkiye son yıllarda bilgi ve teknoloji alanında yeni atılımlar gerçekleştiriyor. İnanıyorum ki öğrencilerimiz de Türkiye'yi bilge ve teknoloji üretiminde en başa taşıyacaktır" dedi.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Spor Koordinatörü Abdullah Taşdemir ise  öğrencilerin proje sayesinde Avrupa 'daki yeniliklerin keşfi ve oradaki bölümle alakalı uygulamalar üzerine bir eğitim yapılacağını söyledi.