Şanlıurfa'dan kısa kısa

Şanlıurfa'dan kısa kısa
Şanlıurfa'dan kısa kısa
"Motivasyon ve Başarı Semineri"ne

ŞANLIURFA (AA) - Siverek ilçesinde lise öğrencilerine yönelik "Motivasyon ve Başarı Semineri"ni düzenledi.

Eyüp Cenap Gülpınar Merkezi'nde gerçekleştirilen seminerde  Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Postacı, öğrencilerin, başarıya ulaşması konusunda tavsiyelerde bulundu.

Postacı, seminerin ardından yaptığı açıklamada, öğrencilerin zor sınavlardan geçtiğini belirterek elde edilen başarının devamı için disiplinin şart olduğunu söyledi.

Başarının sırının önemlisinin güven olduğunu ifade eden Postacı, "Kendi medeniyet özümüze sahip çıkmamız gerekiyor. Mutlak başarı için gençlerin tüketim çılgınlığından uzak durması şarttır. İnsanın azimli, disiplinli ve kararlı bir çalışmayla hedeflerine ulaşması mümkündür, herkes bu yolla başarıya ulaşabilir" dedi.

Seminer konuşmaların ardından soru cevap bölümüyle devam etti.

- Siverek Belediyesi'ne çöp konteyner desteği

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından Siverek Belediyesine hibe edilen 110 çöp konteyner caddelere yerleştirildiği bildirildi.

Belediye Başkan Yardımcısı Ali Gelener yaptığı açıklamada, yaz mevsimlerin gelmesiyle vatandaşlara uyarılarda bulundu.

Çöplerin gelişi güzel caddelere bırakılmamasını isteyen Gelener, şunları kaydetti:

"Çevre ve Şehircilik Bakanlığının belediyemize hibe ettiği 110 çöp konteyner acil ihtiyaç duyulan bölgelere dağıttık. Vatandaşlarımızdan isteğimiz temizlik konularında duyarlı olmaları bu konteynerler hepimizin malı sahip çıkıp temiz kullanalım.  İnşallah bu konteynerlerle birlikte kentimizin temizliğine daha çok önem vererek temiz ve modern bir kent haline geleceğiz."