Şanlıurfa'dan kısa kısa

Şanlıurfa'dan kısa kısa
Şanlıurfa'dan kısa kısa
- Viranşehir ilçesinde ihtiyaç sahipleri için kermes düzenlendi

ŞANLIURFA (AA) - Viranşehir'de ihtiyaç sahipleri için kermes düzenlendi.

Viranşehir Derneği tarafından ilçenin Antin Parkı'nda gerçekleştirilen kermesin açılışı AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Mehmet Akyürek, Viranşehir Kaymakamı Huzeyfe Citer ve davetliler katıldı. 

Dernek Başkanı Murat Karadaş, her yıl kermes açtıklarını anımsatarak, elde edilen gelirin ilçedeki ihtiyaç sahiplerine yardım olarak aktarılacağını kaydetti. 

Kaymakam Citer ise, çalışmalarından dolayı dernek temsilcilerine teşekkür etti. Pazar gününe kadar açık kalacak olan kermeste yöresel yemekler ve el işleri yer alıyor. 

 

- "Yunus Emre sevgi, barış ve kardeşlik şenlikleri"

Şanlıurfa'da Yunus Emre İMKB İlkokulu tarafından "Yunus Emre sevgi, barış ve kardeşlik şenlikleri" gerçekleştirildi. 

Tasavvuf şairi Yunus Emre'yi anma amaçlı olan "Yunus Emre sevgi, barış ve kardeşlik şenlikleri"nin ilki İl Milli Eğitim Müdürlüğü konferans salonunda yapıldı. 

Etkinlikte, Harran Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Cüneyt Gökçe, şair Yunus Emre'nin insan sevgisi temalı bir sunum yaptı. Öğrencilerin sunduğu tiyatro ve müzik gösterileri izleyicilerden büyük beğeni aldı. Program da düzenlenen güzel şiir okuma ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere de hediyeleri verildi.