Şanlıurfa'dan kısa kısa

Şanlıurfa'dan kısa kısa
Şanlıurfa'dan kısa kısa
- Siverek Lisesi mezunları, oluşturdukları grup sayesinde 45 yıl sonra düzenlenen organizasyonda bir araya geldi

ŞANLIURFA (AA) - Siverek Lisesi mezunları, oluşturdukları grup sayesinde 45 yıl sonra düzenlenen organizasyonda bir araya geldi.

Mezuniyetlerinden 45 yıl sonra yaptıkları organizasyonla bir araya gelen 1969 -1970 Siverek Lisesi mezunları, okulları ve ilçenin tarihi, doğal yerlerini gezdiler.

Gurup  adına açıklama yapan İstanbul Siverekliler Derneği Başkanı Sait Özkürkçü, yıllardan sonra yaptıkları gezide duygusal anların yaşandığını söyledi.

Yeniden arkadaşlarıyla yan yana olmanın büyük mutluluk verdiğini anlatan Özkürkçü, katılan herkese teşekkür etti. 

 

- 19 Mayıs Atatürk 'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı

 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla Birecik ilçesinde tören düzenlendi. 

Atatürk Bulvarı önünde çelenk bırakılmasının ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı okundu. Törene Kaymakam Deniz Zeyrek, Cumhuriyet Başsvcısı Çağdaş Topgül ve ilgililer katıldı. 

Etkinlikte bir yıl boyunca çeşitli dallardaki turnuvalarda dereceye giren sporculara ödülleri verildi. 

- "Gençlik Haftası etkinlikleri"

 Birecik ilçesinde 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri kapsamında liseler arası halk oyunları yarışması düzenlendi.

Enver Nebihe Karaata Kültür Merkezinde gerçekleştirilen yarışmaya katılan 10 okulun folklar ekibi, dereceye girmek için mücadele etti.  

Yarışmada Atatürk Anadolu Lisesi birinci,  Birecik Anadolu Lisesi ikinci, Ali Rıza Karaata Anadolu Lisesi ise üçüncü oldu.

Yarışmanın ardından Kaymakamı Deniz Zeyrek, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Atakan Alper, öğrenciler tebrik etti, başarılar diledi.