Şanlıurfa'dan kısa kısa

Şanlıurfa'dan kısa kısa
Şanlıurfa'dan kısa kısa
- Viranşehir'de çiftçilere anız uyarısı

ŞANLIURFA (AA) - Viranşehir ilçesinde çiftçiler, anız yakmamaları konusunda uyarıldı.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Siraç Yolcu, yaptığı açıklamada ürün kaybına, çevre kirliliğine ve binlerce hayvanın ölmesine sebep olan anız yakmanın suç olduğunu hatırlattı. 

Anız yakılmaması konusunda vatandaşlara uyarılarda bulunan Yolcu, "Çiftçilerimizle yaptığımız toplantılarda hep şunu söylüyoruz; anız yakmayın. Yakılan anızlar hem sizlere hem bizlere hem de toprakta yaşayan canlılara zarar veriyor. Bunu belirtmemize rağmen halen anız yakılmaya devam ediyor. Yakılan anızların tespiti halinde çiftçilere cezai işlem uygulayacağız" dedi.

-Siverek Belediyesinin yol çalışmaları

Siverek ilçesinde yıl sonuna kadar 125 bin metrekare beton yol yapılmasının planlandığı bildirildi.

Belediye Başkan Yardımcısı Hacı Ahmet Öncül, yaptığı açıklamada ilçenin bazı mahallerinde çalışmaların devam ettiğini söyledi.

Siverek'in her yönüyle bölgede örnek olması için çaba harcadıklarını belirten Öncül, şunları kaşdetti:

"Kilit taşı çalışmaları şuan Hayriye Mahallemizde devam ediyor, inşallah çalışmaların sona ermesiyle mahalle sakinleri sağlıklı ve güzel bir mahalleye kavuşacaklar. Kilit taşı çalışmaların yanı sıra belediyemiz tarafından yıl sonuna kadar yapılacak olan 125 bin metre kare beton yol ağı çalışmalarına yeni yerleşim yerleri ve muhtelif cadde ve sokaklarda başladık, çalışmaların bitmesiyle vatandaşlarımızı çamurlu ve tozlu yollardan kurtaracağız." 


  ETİKETLER:

  çevre

  ,

  Belediye

  ,

  Tarım

  ,

  ilçe

  ,

  suç

  ,

  gıda

  ,

  başkan

  ,

  Cadde