Şanlıurfa'dan kısa kısa

Şanlıurfa'dan kısa kısa
Şanlıurfa'dan kısa kısa
- İhtiyaç sahiplerine ayakkabı yardımı

ŞANLIURFA (AA) - Hayırsever bir adamı, ihtiyaç sahibi kişilere dağıtılmak üzere Siverek'e bin ayakkabı gönderdi. 

İstanbul 'da yaşayan ve ayakkabı ticaretiyle uğraşan iş adamı İsmail Özer, ilçedeki ihtiyaç sahiplerine dağıtılmak üzere Siverek Yardımlaşma Derneği'ne (SİYARDER ) bin ayakkabı ulaştırdı. 

SİYARDER Başkanı Ramazan Baylan, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, duyarlılığından dolayı iş adamına teşekkür ederek, "İsimleri daha önce bizde kayıtlı bulunan Siverekli ve Suriyeli ihtiyaç sahibi vatandaşlara ayakkabılarını bayramdan önce teslim etmek için yoğun çaba içerisine girdik. Yardımlarından dolayı tüm hayırseverlerimize teşekkür ediyoruz" dedi. 

 

- BİREYDER'den iftar yemeği 

Birecik Eğitim , Kültür, Adalet ve Yardımlaşma Derneği (BİREYDER) tarafından iftar yemeği verildi. 

Özel bir tesiste verilen iftar yemeğinde konuşan Dernek Başkanı Kerim Kaya, derneğin yaptığı çalışmalarla kısa sürede üye sayısını arttırdığını belirterek, destek veren herkese teşekkür etti. 

Derneğin ilçedeki çalışmalarına hız kesmeden devam edeceğini aktaran Kaya, " Bugün burada bin kişiyle birlikte iftar yapmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Derneğimiz ilçemizin yararına olan her türlü çalışmaya imza atacaktır. Bize destek veren herkese teşekkür ederiz" şeklinde konuştu. 

 İftar programına Kaymakamı Deniz Zeyrek, Belediye Başkanı Mehmet Faruk Pınarbaşı, Garnizon Komutanı Yüzbaşı Mustafa Karakuzu, daire amirleri ve davetliler katıldı. 

 

- Siverek Belediyesi'nde bayramlaşma 

Siverek Belediyesi tarafından erken bayramlaşma programı düzenlendi. 

Belediyesi Meclis salonunda düzenlenen bayramlaşma programına, Belediye Başkanı Resul Yılmaz ve belediyenin çeşitli biriminde çalışan personeli katıldı.

Belediye Başkanı Yılmaz, herkesin Ramazan Bayramı'nı tebrik ederek, "Temennimiz bayramların dünyanın her köşesinde bayram gibi yaşanmasıdır. Ramazan Bayramı, özlediğimiz huzur ve barış ortamını bir an önce getirir. Hangi dinden, milletten ve renkten olursa olsun tüm çocuklar, analar, babalar evlerinde huzurla uyur. Sevdiklerinizle beraber, sağlıklı, mutlu, ağız tadıyla bir bayram geçirmenizi diliyorum" dedi.