Şanlıurfa'dan kısa kısa

Şanlıurfa'dan kısa kısa
Şanlıurfa'dan kısa kısa
ŞANLIURFA (AA) - Haliliye Belediyesi tarafından, sünnet şöleni düzenleneceği bildirildi.Belediyeden yapılan yazılı açıklamada, "Kirvem belediye...

ŞANLIURFA (AA) - Haliliye Belediyesi tarafından, sünnet şöleni düzenleneceği bildirildi.

Belediyeden yapılan yazılı açıklamada, "Kirvem belediye olsun" projesi kapsamında çocuklarını sünnet ettirmek isteyen vatandaşların 14 Ağustos tarihine kadar Beyaz Masa Birimi ile muhtarlıklara başvurarak kayıt yaptırmaları gerektiği belirtildi.

Açıklamada müracaatların ardından çocukların Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde uzman doktorlar tarafından sünnet ettirileceği kaydedildi.

 

- Yaz spor okulları

Şanlıurfa Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından başlatılan yaz spor okulları kapsamında öğrencilere 20 branşta eğitim verildiği bildirildi.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ertuğrul Yıldız yaptığı yazılı açıklamada, uzman antrenörler tarafından sürdürülen kurslarda atletizm, badminton, basketbol, bisiklet, boks, jimnastik, eskrim, futbol , hentbol, güreş, judo, karate, masa tenisi, okçuluk, satranç, tenis, ile voleybol branşlarında eğitim verildiğini belirtti.

Kurslara kayıtların devam ettiğini ifade eden Yıldız, şunları kaydetti:

"Sağlıklı nesiller yetiştirilmesi adına spor çok önemli. Şanlı gençlerimize hizmet etmek için varız. Bu yıl da gençlerimize spor faaliyetlerini gerçekleştirmek için güzel bir fırsat sunduk. Çocuklarımız sağlıklı bir alışkanlık edinirken bir taraftan da sosyalleşsinler istiyoruz. Onların talepleri doğrultusunda hazırladığımız kurs programımız başarılı bir şekilde devam ediyor. Kurslarımıza her yıl olduğu gibi bu yıl da yoğun bir ilgi var ve biz bu ilgiden çok memnunuz."