Şanlıurfa'dan kısa kısa

Şanlıurfa'dan kısa kısa
Şanlıurfa'dan kısa kısa
- Siverek Ziraat Odası'ndan çiftçilere "toprak analizi" uyarısı

ŞANLIURFA (AA) - Siverek ilçesinde mazot ve gübre desteğinden faydalanmak isteyen çiftçiler, toprak analizi konusunda uyarıldı.

Ziraat Odası Başkanı Cuma Polatoğlu, yaptığı açıklanmada, toprak analizi başvurusunun 1 Eylül 'de sona ereceğini söyledi.

Çiftçilerin mağduriyet yaşamaması için bir an önce toprak analizlerini yapması isteyen Polatoğlu, şöyle konuştu:

" Analiz yaptırmayan çiftçiler mazot ve gübre desteğinden faydalanamayacaklar. Birçok çiftçimiz bu durumdan habersiz ya da sürenin uzatılacağı düşüncesindedirler. Genel anlamda çiftçilerimiz analiz konusuna destekleme mantığı ile yaklaştıklarından gübreleme için toprak analizin önemi yeterince anlaşılmamaktadır." 

- Siverek'te HEM kursları başvuruları başladı

Siverek Halk Eğitim Merkez Müdürlüğü (HEM) bu yıl düzenlenecek kurslar için alan çalışması başlattı.

İlçe Halk Eğitim Müdür Yardımcısı Ferit Akçalı, yaptığı açıklamada, özellikle bayanların eğitimine katkı sunmayı amaçladıklarını söyledi.

Bu yıl kurslara olan ilginin artacağını düşündüklerini dile getiren Akçalı,

"Bu kapsamda düzenleyeceğimiz kurslar için alan taraması başlattık. Usta üreticilerimiz, talep edilen kursların tespitini yapıyor, kursiyer kayıtları da yerinde yapılıyor. Talepler doğrultusunda yeni kurslar açmamızın yanında başta okuma yazma, ilk yardım, el sanatları, kuaförlük, bale, yabancı dil kursların olmak üzere 40 farklı kurs açmayı planlıyoruz" şeklinde konuştu.

 


  ETİKETLER:

  Ziraat

  ,

  ilçe

  ,

  eylül

  ,

  eğitim

  ,

  ilk yardım