Şanlıurfa'dan kısa kısa

Şanlıurfa'dan kısa kısa
Şanlıurfa'dan kısa kısa
- Viranşehirde "Spor Güvenlik Kurulu" toplantısı

ŞANLIURFA (AA) - Viranşehir ilçesinde " Spor Güvenlik Kurulu" toplantısı düzenlendi.

Kaymakamlık toplantı salonunda gerçekleştirilen programda, spor müsabakalarında sağlık, güvenlik, saha içinde ve dışında alınacak tedbirler görüşüldü.

Kaymakam Huzeyfe Citer, toplantının ardından yaptığı açıklamada, spor müsabakaların sağlık ve güvenli bir şekilde yapılması için çeşitli tedbirlerin alınacağını söyledi.

İlçede son dönemlerde spor alanında büyük yatırımların yapıldığını hatırlatan Citer, okullarımızda faaliyete giren spor salonları ve yakın bir zamanda hizmet vermeye başlayacak olan Viranşehir Stadyumu ile ilçe sporu daha da gelişecektir. Biz de Viranşehir'de sporu ve sporcu elimizden geldiğince destekleyeceğiz" dedi.

Viranşehirspor Kulüp Başkanı İsmail Aksu ise iş adamlarının futbol takımlarına destek çıkmasını istedi.

Toplantıya İlçe Emniyet Müdürü Esat Uğur, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Beyhan Yıldırım, Gençlik Spor İlçe Müdürü Enver Alay, Milli Eğitim Şube Müdürü Nedim Özkan ile kulüp başkanları katıldı.

-Siverek'te muhtarlar toplantısı 

Siverek Belediye Başkanı Resul Yılmaz, muhtarlarla bir araya geldi.

Üçgen Park Sosyal Tesisinde gerçekleşen toplantıda Yılmaz ile daire amirleri, mahalle muhtarlıkların sorunlarını dinledi.

Yılmaz, toplantının ardından yaptığı açıklamada, sorunların çözümü konusunda muhtarların katkısının büyük olduğunu söyledi.

Muhtarlardan destek isteyen Yılmaz, "Yılların biriktirmiş olduğu Siverek'in sorunlarını hepimiz beraber çözeceğiz, bu sorunları çözmek bizim boynumuzun borcudur ama burada hem siz değerli muhtarlardan ve hem de halkımızdan biraz daha sabır ve sebat istiyoruz" ifadelerini kullandı.

Siverek Muhtarlar Derneği Başkanı Muhtarı Şeyhmus Çelik ise toplantının çok verimli geçtiğini belirterek, sorunların çözümü konusunda belediyeyle koordineli biri şekilde çalıştıklarını söyledi.