Şanlıurfa'dan kısa kısa

Şanlıurfa'dan kısa kısa
Şanlıurfa'dan kısa kısa
- Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ramazan Taşaltın, Siverek'te ilçenin mülki amirleri ve sivil toplum kuruluşu temsilcileriyle toplantıda bir araya geldi - Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, Siverek'te yürütülen çalışmaları inceledi

ŞANLIURFA (AA) - Harran Üniversitesi (HRÜ) Rektörü  Prof. Dr. Ramazan Taşaltın, Siverek'te ilçenin mülki amirleri ve sivil toplum kuruluşu temsilcileriyle toplantıda bir araya geldi.

Toplantıya Siverek Kaymakamı Vural Karagül, Belediye Başkanı Resul Yılmaz ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Ferit Karaoğlu katıldı.

Toplantıda konuşan Kaymakam Karagül, üniversitenin ilçede bina sorunu yaşadığını belirterek, bu sorunu eski hükümet konağı binasını üniversiteye tahsis ederek aşacaklarını söyledi.

Taşaltın da üniversite olarak ilçelerde bina yapacak durumda olmadıklarını belirtti. 

Sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerinden bu konuda destek isteyen Taşaltın, "Siverekliler olarak binayı tahsis edin, gerisini bize bırakın. İlçedeki eğitim sorunlarını ancak vatandaşların desteğiyle çözebiliriz" dedi.

HRÜ'nün ilçede Uygulamalı Bilimler Fakültesi açmayı planladığı öğrenildi.

- Başkan Çiftçi, Siverek'te çalışmaları inceledi

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, Siverek'te yürütülen çalışmaları inceledi.

İlçeye gelen Çiftçi, Siverek Belediye Başkanı Resul Yılmaz ile Cumhuriyet Caddesi'nde Siverek Belediyesi ile yürüttükleri çalışmaları denetledi. Caddede yağmur suyu drenaj kanallarının ardından asfaltlama yapıldığı belirtildi.

Çiftçi ve Yılmaz, daha sonra Şirinkuyu Mahallesi ve TOKİ bölgesinde devam eden stabilize yol çalışmalarını inceledi ve yetkililerden bilgi aldı.

Çiftçi, Siverek'in Şanlıurfa'nın en büyük ilçesi olduğunu belirterek, burada devam eden çalışmaları denetleyerek istişarelerde bulunduklarını kaydetti.