Şanlıurfa'dan kısa kısa

Şanlıurfa'dan kısa kısa
Şanlıurfa'dan kısa kısa
- Siverek'te öğrencilere kışlık kıyafet dağıtıldı

ŞANLIURFA (AA) - Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığınca öğrencilere kışlık kıyafet yardımında bulundu.

 Oda Başkanı Salih Serdar Bucak, gazetecilere yaptığı açıklamada, eğitime destek sunmak amacıyla çeşitli çalışmalar yaptıklarını söyledi.

Yaklaşık bin 500 öğrenciye kıyafet yardımında bulunduklarını aktaran Bucak, "İlçe genelinde 20 farklı ilk ve ortaokulda eğitimlerine devam eden ve  okul idaresinin belirlediği  ihtiyaç sahibi öğrencilere kışlık giysi dağıtıldı. Amacımız bir nebze de olsa eğitime katkı sunmaktır. Yardımların dağıtımında görev alan yönetim kurulu üyeleri ile yardımlara destek sunan herkese Siverekli çocuklar adına teşekkür ediyorum" dedi.

- Halfeti'de öğrencilere tablet dağıtıldı

Halfeti ilçesinde Fatih Projesi kapsamında 68 öğrenciye tablet dağıtıldı.

 Yukarıgöklü Çok Programlı Anadolu Lisesinde düzenlenen törende Kaymakam Mutlu Köksal, tabletlerini verdiği öğrencilerle bir süre sohbet etti.

Köksal, gazetecilere yaptığı açıklamada, Halfeti'de eğitim kalitesinin her geçen gün yükseldiğini söyledi.

Öğrencilere tavsiyelerde bulunan Köksal, "En öncelikli meselemiz eğitimdir. Bu sebeple gerek eğitim kurumlarımızın gerekse öğretmenlerimizin meselelerini öncelikle çözmek isteriz. Her türlü sorununuzu gerek Milli Eğitim Müdürümüz aracılığıyla gerekse doğrudan Kaymakamlığımıza iletebilirsiniz" dedi.

- Viranşehir'de toplantı

Viranşehir Kaymakamlığınca, kamu kurumu amirlerine yönelik toplantı düzenlendi.

Kaymakamlık Toplantı Salonundaki toplantıda ilçe sorunlarıyla ilgili görüş alışverişinde bulunuldu.

Kaymakam Huzeyfe Citer, tüm kamu görevlilerinin kurumlarına gelen vatandaşlara güler yüz ve sıcak bir alaka göstermesi gerektiğini vurguladı.

Kurum amirlerine, vatandaşların her türlü talep ve şikayetlerini sabırla dinlemeleri ve ilgili mevzuat çerçevesinde gerekli işlemleri süratle yapmaları talimatını veren Citer, "Kamu kurumlarında memur veya sivil kimsenin sigara içmesini müsaade edilmeyecek. İçtiği tespit edilenler hakkında hemen kanuni işlem yapılacaktır" uyarısında bulundu.