Şanlıurfa'dan kısa kısa

Şanlıurfa'dan kısa kısa
Şanlıurfa'dan kısa kısa
- Eyyübiye Belediye Başkanı Ekinci, esnafları ziyaret etti - KOBİ'lere eğitim verildi

ŞANLIURFA (AA) - Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, esnafları ziyaret etti.

Belediyeden yapılan yazılı açıklamaya göre, Ekinci, Haşimiye Meydanı'ndaki ziyareti sırasında, esnaflarla çay içti ve sorunlarını dinledi.

Daha sonra Şanlıurfa Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanlığına (ŞESOB) geçen Ekinci, odanın yönetim kurulu üyeleriyle buluştu.

Ekinci, buradaki konuşmasında, kayıt dışı işletmelerle mücadele konusunda yürütülmesi gereken çalışmalarla ilgili bilgi alışverişinde bulunduklarını belirtti.

Belediye olarak kayıt dışı işletmelerle mücadelede üzerlerine düşeni yapacaklarını belirten Ekinci, "Kayıt dışı işletmeler bizim rakibimiz değil ama burada çoğu işletme devlete vergilerini ödüyorsa birilerinin de kayıt dışı olup onlarla rekabet etmesi çok doğru bir hareket değil. Bizler belediye olarak zabıta birimimizle her türlü denetimi yapacağız" ifadelerini kullandı.

ŞESOB Başkanı Mehmet Şefik Bakay da en büyük sorunlarının kayıt dışı ve ruhsatsız iş yerleri olduğunu kaydederek, bu açıdan denetimlerde birlikte hareket edeceklerini belirtti.

- KOBİ'lere eğitim verildi

Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odasınca (ŞUTSO) Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeler'in (KOBİ) yöneticilerine eğitim verildi.

Karacadağ Kalkınma Ajansının Teknik Destek Programı kapsamında yürütülen Marka Şehir Olma Yolunda Kurumsal Kapasitenin Arttırılması Projesi çerçevesinde düzenlenen eğitimde, "firmaların marka gücü, marka yönetimi ve pazarlama, pazarlama iletişimi yönetimi çalışma sistematiği, pazarlama ve pazar analizleri, hedef kitle ve tüketici analizleri, marka ve imaj analizleri, ürün ve ürün gruplama analizleri, ciro analizleri, pazarlama stratejisi, stratejik planlama, marka yönetim planı oluşturulması, pazarlama planı oluşturma, yapılacak işlerin zamanlama planının hazırlanması ve bütçe" konularında bilgi aktarıldı.

Ardından katılımcılara sertifika verildi.