Şanlıurfa'dan kısa kısa

Şanlıurfa'dan kısa kısa
Şanlıurfa'dan kısa kısa
- Eyyübiye Belediyesi ve Şanlıurfa Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünce gıda denetimi konulu toplantı düzenlendi - Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ramazan Taşaltın, Bozova Kaymakamı Hidayet Sarı'yı ziyaret etti

ŞANLIURFA (AA) - Eyyübiye Belediyesi ve Şanlıurfa Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünce gıda denetimi konulu toplantı düzenlendi.

Eyyübiye Belediyesinden yapılan yazılı açıklamaya göre, ilçede gıda kontrollerinin daha sağlıklı ve kontrollü bir şekilde gerçekleştirilmesi amacıyla tertiplenen toplantıda, denetimler sırasında karşılaşılan sorunlar ele elındı.

Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, toplantıda yaptığı konuşmada, denetimler konusunda herkesin ve her kurumun üzerine düşeni yapması gerektiğini belirtti.

İnsanların refahı için kanunlar ve yönetmelikler yapıldığını kaydeden Ekinci, "Gıda işletmelerinde, şehir içerisinde gerekli tedbirlerin alınmamasından dolayı çok ciddi sıkıntılar var. Fırınlar konusunda çok ciddi sıkıntılar var. Geçtiğimiz hafta Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği ve Fırıncılar Odası yöneticileriyle de bir araya geldik ve bu konuları görüştük. Dolayısıyla belediye olarak bir nevi muhatap olan birisi olarak yapmamız gerekenleri de hızlı bir şekilde yerine getirmek adına bu günki toplantıyı gerçekleştirdik. Buradan çıkacak sonuç, özelde Eyyübiyemiz, genelde de Şanlıurfamız için sonuçlar doğurur" ifadelerini kullandı.

Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Necip Özgökçe de toplantıda güzel kararlar aldıklarını belirterek, bundan sonra yapacakları denetimlerde daha verimli sonuçlar çıkacağını kaydetti.

- Rektör Prof. Dr. Taşaltın'dan Kaymakam Sarı'ya ziyaret

Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ramazan Taşaltın, Bozova Kaymakamı Hidayet Sarı'yı ziyaret etti.

Taşaltın, Rektör Yardımcısı Prof . Dr. Abuzer Pınar ve Genel Sekreter Abdulhalim Dündar'ın da hazır bulunduğu toplantıdaki konuşmasında, Sarı'ya yeni görevinde başarılar diledi.

Sarı da ziyaretten duyduğu memnuniyeti belirterek, Taşaltın ve beraberindekilere teşekkür etti.

Ziyaretin ardından Taşaltın, beraberindeki heyet ve Sarı, Atatürk Barajı yerleşkesindeki bir salonda sivil toplum kuruluşlarının temsilcileriyle bir araya geldi.