Şanlıurfa'dan kısa kısa

Şanlıurfa'dan kısa kısa
Şanlıurfa'dan kısa kısa
- AK Parti Siverek Gençlik Kolları üyeleri fidan dikti

ŞANLIURFA (AA) - AK Parti Siverek Gençlik Kolları üyeleri, barış ve kardeşlik ormanı oluşturmak amacıyla fidan dikti.

Siverek Belediyesinin desteğiyle SODES parkında bir araya gelen AK Parti üyeleri, barış ve kardeşlik ormanın oluşturmak amacıyla parkta 150 fidanı toprakla buluşturdu. Fidanlara can suyu veren gençler, daha sonra hatıra fotoğrafı çektirdi.

AK Parti Siverek Gençlik Kolları Başkanı Eniz Taşdönderen, yaptığı açıklamada barış ve kardeşliğin yeşermesi adına fidan dikimi yaptıklarını söyledi.

İlçede yeşil alan azlığına dikkat çeken Taşdönderen, "'Bu topraklarda barışın ve kardeşliğin yeşermesini için barış ve kardeşlik hatıra ormanı oluşturmaya başladık.Yeşeren her fidan bize bir umut aşılayacaktır, bu faaliyetin gerçekleşmesinde bize destek veren Siverek Belediye Başkanına ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" dedi.

Belediye Başkanı Hasan Postacı da barışa ve kardeşliğe önem verdiklerini belirterek etkinlikte emeği geçenlere teşekkür etti.

- Viranşehir'de TÜBİTAK başarısı

Viranşehir Fen Lisesi öğrencisi Abdullah Onuş, Malatya'da katıldığı TÜBİTAK 47. " Ortaöğretim Araştırma Projeleri" yarışmasında fizik dalında bölge birincisi oldu.

Güneydoğu ve Doğu Anadolu Bölgesinden çeşitli ilerden yaklaşık 9 okulun katıldığı yarışmada Viranşehir Fen Lisesi öğrencisi Onuş, "Elektronik Valiz" isimli projesiyle yarışmayı kazandı.

Fizik öğretmeni Bekir Harıkçı ve bilişim teknolojileri öğretmeni Zeynep Buğday'ın rehberliğinde gerçekleştirdiği projede bir valize akıllı takip sistemi kuran Onuş, çeşitli güvenlik önlemleri ile donatarak sık sık seyahat eden kişilerin valiz taşırken yaşadıkları fiziksel zorlukları ortadan kaldırmayı ve hırsızlık olaylarına karşı önlem alınmasını sağladı.

Viranşehir Fen Lisesi Müdürü Haçim Oktay, yaptığı açıklamada birçok zorluğu göğüs gerip TÜBİTAK yarışmasında önemli başarı elde ettiklerini söyledi.

Başarıdan dolayı öğrencisi Abdullah Onuş tebrik eden Oktay, yarışma boyunca kendilerini destekleyen herkese teşekkür etti.