Şanlıurfa'de elektrik kesintisi protestosu

Şanlıurfa'de elektrik kesintisi protestosu
Şanlıurfa'de elektrik kesintisi protestosu
- Siverek ilçesinde bir grup, evlerdeki elektrik sayaçlarının hukuksuz bir şekilde dışarıya çıkarılmaya çalıştığını ileri sürerek DEDAŞ İşletme Şefliğine yürüdü

ŞANLIURFA (AA) - Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde bir grup, Dicle Elektrik Dağıtım A.Ş'nın (DEDAŞ) yetkililerinin evlerdeki elektrik sayaçlarını hukuksuz bir şekilde dışarıya çıkarmaya çalıştığını ileri sürerek DEDAŞ'ın İşletme Şefliğine yürüdü.

Gülabibey Mahallesi Muhtarlığı önünde toplanan bir grup, elektrik sayaçların hukuksuz bir şekilde dışarıya çıkarma çalışıldığını, buna karşı çıktıkları için elektriklerini kesildiğini ileri sürerek DEDAŞ işletme şefliğine yürüme başladı. 

İşletme şefliğini çevresinde zırhlı araçlarla güvenlik önlemi alan polis ekipleri, grubun binaya girmesine izin vermedi.

Esmarçayır Mahalle Muhtarı İrfan Dağkesen, grup adına bina önünde yaptığı açıklamada, son günlerde elektriklerinin sık sık kesildiğinin iddia etti.

DEDAŞ yetkililerinin hukuksuz olarak evlerin sayaçlarını dışarıdaki elektrik direklerine almak istediğini ileri sürene Dağkesen, "Vatandaşlar buna karşı çıkınca üç günden beridir üç mahalleye elektrik verilmiyor. Keyfi olarak uygulama yapıyor. Sorunun bir an önce çözülmesini istiyoruz" dedi.

Bir süre slogan atan gruptakiler, polisin uyarısı üzerine dağıldı.