Şanlıurfalı engelliler, "Süper Lig" odaklandı

Şanlıurfalı engelliler, "Süper Lig" odaklandı
Şanlıurfalı engelliler, "Süper Lig" odaklandı
- Kulüp başkanı Yıldırım: "Play-off müsabakalarında da başarımızı sürdürerek Şanlıurfa'yı Süper Lig'de temsil etmek istiyoruz"

ŞANLIURFA (AA) - Garanti Tekerlekli Sandalye Basketbol 1. Ligi ekiplerinden Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, namağlup lider olarak katılmayı garantilediği play-off müsabakalarına odaklandı.

Kulüp başkanı Serdar Yıldırım, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Süper Lig parolasıyla başladıkları sezonda hedeflerine ulaşmak için ligdeki son maçlarında küme düşmesi kesinleşen Yüksekova Engelliler ile karşılaşacaklarını söyledi.

Federasyonun hava koşulları gereği bazı maçları ertelemeli olarak oynattığını hatırlatan Yıldırım, müsabaka olmayan haftalarda da antrenmanları ciddiyetle sürdürdüklerini ifade etti.

Yıldırım, namağlup bir sezon geçirmenin kolay olmadığını vurgulayarak, şöyle devam etti:

"Fedakarca azimli çalıştık. Neticede 13 maçlık namağlup seri yakaladık. Lig'de düşmesi kesinleşen Hakkari Yüksekova ile son maçımızı oynayacağız. Bir sürpriz olmazsa oradan da galibiyetle ayrılarak ligi namağlup bitirmeyi planlıyoruz. 13 maçta 26 puan topladık gerçekten bu takımımızın tarihinde ilk kez böyle bir başarı yakaladık. Hedefimiz Süper Lig şuanda play-off müsabakalarını beklemeye başladık. Play-off'da mücadele edecek iddialı takımlar var. Play-off müsabakalarında da başarımızı sürdürerek Şanlıurfa'yı Süper Lig'de temsil etmek istiyoruz."

Takım kaptanı Mehmet Çetingöz de Süper Lig için favori gösterilen takımlardan birisi olduklarını savunarak, rakip takımların Şanlıurfa ekibi karşısında çekindiğini belirtti.