Şanlıurfalı gazeteci Okutan anıldı

Şanlıurfalı gazeteci Okutan anıldı
Şanlıurfalı gazeteci Okutan anıldı
Şanlıurfalı gazeteci Bülent Okutan anısına etkinlik düzenlendi

ŞANLIURFA (AA) - Şanlıurfa Çalışan Gazeteciler Derneği (ŞUÇGAD) tarafından Şanlıurfalı gazeteci Bülent Okutan anısına etkinlik düzenlendi.

Şair Nabi Kültür Merkezinde gerçekleştirilen etkinlikte Okutan'ın sevenleri bir araya geldi. Okutan'nın hayatından kesitlerin anlatıldığı slayt gösterisinin ardından bazı basın mensupları Okutan ile yaşadıkları anılarını anlattı.

Şanlıurfa Çalışan Gazeteciler Derneği Başkanı Tahir Gülebak, yaptığı konuşmada Okuta'nın haberleriyle Şanlıurfa'nın gelişimine katkı sağladığını söyledi.

Okutan'ın mesleki aşkının bir çok gazeteciye ilham kaynağı olduğunu belirten Gülebak, şunları kaydetti:

" Başta Bülent Okutan ve diğer arkadaşlarımızın Şanlıurfa adına yaptıkları çok güzel çalışmalar olmuştur. Şunu unutmamak lazım geçmişini bilmeyen yad etmeyen bir topluluğun geleceği olamaz. Hakkın rahmetine kavuşmuş arkadaşlarımızı yad edersek bizlerde birimize saygı ve sevgi gösterirsek emin olun ki, bu şehir için büyük katkı yapmış oluruz. Basının ne kadar inişli çıkışlı dönemleri olsa da, her zaman Türkiye 'de 4'üncü güç olmuştur. Bu güçle Şanlıurfa'da hareket içinde olursak, basın olarak her zaman önümüz açık olur. Demokratik çerçeve içerisinde, her zaman hakkın ve haktan yana olursak, bürokrasiye, siyaset ve halk adına gelişmişlik içinde oluruz.

Gülebak dernek olarak basın çalışanların sorunların çözümü için çaba harcadıklarını sözlerine ekledi.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Celalettin Güveç ise kurumların hizmet sunumunda ve eksiklerin giderilmesi konusunda basına büyük görevler düştüğünü belirterek rahmetli Bülent Okutan'ında çalışmalarıyla kentte bir çok katkı sağladığını kaydetti.

Konuşmaların ardından Okutan için yazılmış mektup gazeteci Didem Acar tarafından okundu.