Şanlıurfalı sporcuların başarısı

Şanlıurfalı sporcuların başarısı
Şanlıurfalı sporcuların başarısı
- Antalya'nın Kemer ilçesinde düzenlenen Türkiye Bilek Güreşi Şampiyonası'nda 11 madalya kazanan Şanlıurfalı 7 sporcu, kente döndü - Bilek güreşi antrenörü Üzül: "Şampiyonada başarılı olan 7 sporcumuz, Bulgaristan'da 1-7 Haziran'da düzenlenecek Avrupa Bilek Güreşi Şampiyonası'nda yarışmaya hak kazandı"

ŞANLIURFA (AA) - Türkiye Vücut Geliştirme Fitness ve Bilek Güreşi Federasyonu tarafından Antalya'nın Kemer ilçesinde düzenlenen Türkiye Bilek Güreşi Şampiyonası'nda 11 madalya kazanan Şanlıurfalı 7 sporcu, kente döndü.

Şanlıurfa'dan 50 sporcunun katıldığı yarışmada başarılı olan 7 sporcu, kategorilerinde 2 altın, 3 gümüş ve 6 bronz olmak üzere 11 madalya kazandı.

Büyükler kategorisinde gümüş madalya kazanan ve aynı zamanda bilek güreşi antrenörü olan Mehmet Ali Üzül, AA muhabirine yaptığı açıklamada, şampiyonada elle ettikleri başarının kentte sevinçle karşılandığını söyledi.

Aynı zamanda edebiyat öğretmeni olan, 3 Avrupa şampiyonluğu ve 2 dünya ikinciliği bulunan Üzül, genç sporculara destek vererek bilek güreşini kentte sevdirmeyi amaçladığını ifade etti.

- Oğlu altın, yeğeni gümüş madalya kazandı

Üzül, oğlu Muhammed Ferman Üzül'ün gençler kategorisinde altın, gümüş ve bronz madalya, yeğeni Ramazan Üzül'ün ise gümüş madalya kazandığını ifade etti.

Şampiyonada başarılı olan 7 sporcularının Bilek Güreşi Milli Takımı'na seçildiğini belirten Üzül, şunları kaydetti:

"Şampiyonada başarılı olan 7 sporcumuz, Bulgaristan'da 1-7 Haziran'da düzenlenecek Avrupa Bilek Güreşi Şampiyonası'nda yarışmaya hak kazandı, Antalya'daki şampiyonaya gitmemize destek veren Büyükşehir Belediye Başkanı Celalettin Güvenç ve Harran Üniversitesi'ne teşekkür ediyorum. İnşallah başarılarımız artarak devam edecek."