Şanlıurfaspor, kritik virajda

Şanlıurfaspor, kritik virajda
Şanlıurfaspor, kritik virajda
- Süper Lig mücadelesi veren Güneydoğu temsilcisi, aynı puandaki Albimo Alanyaspor ile yapacağı maçı kazanarak avantaj yakalamak istiyor - Futbol şube sorumlusu Güneş: "İki takım arasındaki maç play-off'a katılacak ekibi büyük oranda belirleyecek"

ŞANLIURFA (AA) - PTT 1. Lig ekiplerinden Şanlıurfaspor, kendisi gibi Süper Lig hesabı yapan Albimo Alanyaspor'u yenerek avantaj elde etmek istiyor.

Teknik direktör Osman Özköylü yönetiminde çıkış yakalayan Güneydoğu temsilcisi, topladığı 50 puanla 32. haftaya 5. sırada girdi. 

Şanlıurfaspor, hafta sonu sahasında kendisiyle aynı puana sahip 6. sırada bulunan Albimo Alanyaspor ile yapacağı maçı kazanarak, play-off iddiasını sürdürmek istiyor.

Süper Lig yolunda kritik viraja giren Ceylanlar, galibiyete ulaşarak hem üst sıralara yükselmeyi hem de yakın takipçisiyle aradaki puan farkını açmayı hedefliyor.

- "Zorlu virajı kazasız atlatmak istiyoruz"

Futbol şube sorumlusu Maruf Güneş, hedefledikleri Süper Lig'e çıkabilmek için büyük çaba gösterdiklerini söyledi.

Antalya temsilcisiyle zorlu bir maça çıkacaklarını belirten Güneş, kazanarak, zorlu virajı kazasız atlatmak istediklerini vurguladı.

Rakiplerinin lige bu yıl çıkmasına rağmen çok iyi bir sezon geçirdiğine işaret eden Güneş, "Maçın zorluk düzeyini biliyor ve hazırlıklarımızı ona göre sürdürüyoruz. Futbolcularımız bu maçın öneminin farkında. Artık son 3 haftaya girdik. İki takım arasındaki maç  play-off'a katılacak ekibi büyük oranda belirleyecek" dedi.

Güneş, bu zorlu karşılaşmada taraftarları yanlarında görmek istediklerini sözlerine ekledi.