Şanlıurfaspor Kulübü Başkanı Şimşek:

Şanlıurfaspor Kulübü Başkanı Şimşek:
Şanlıurfaspor Kulübü Başkanı Şimşek:
- "Takımın yeni sezon için 20 milyon liraya ihtiyacı var"

ŞANLIURFA (AA) - PTT 1. Lig ekiplerinden Şanlıurfaspor'un kulüp başkanı Fethi Şimşek, takımın yeni sezon için 20 milyon liraya ihtiyacı olduğunu söyledi. 

Şimşek, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Güneydoğu temsilcisinin son 3 yıldır ligde iddiasını ortaya koyduğunu belirtti.

Yönetim kurulu üyelerinin, görev süreleri boyunca takıma maddi ve manevi destek verdiğini vurgulayan Şimşek, bu süreçte kendilerine katkı sunan kent protokolüne de teşekkür etti.

Görevini daha güçlü yönetimlere devretmeye hazır olduğunu dile getiren Şimşek, şöyle konuştu:

"Şanlıurfaspor'da göreve geldiğimizde kulübün 7 milyon lira borcu vardı. Maalesef faizli tahsilat yapanlar ve o dönemden kalan hukuki alacakların yükü, bugüne 14 milyon lira olarak yansıdı. Şu an kulübümüzün 8 milyonu yöneticilere olmak üzere 23 milyon lira borcu bulunuyor. Yöneticilerimiz fedakarlık yapıyor ve 3 yıl boyunca kulübe yük bindirmeden takımı bugüne getirdiler. Takımın yeni sezon için 20 milyon liraya ihtiyacı var. Yönetim kurulundaki arkadaşlarım da 'bizden bu kadar' dediler saygıyla karşıladım."

Şimşek, Şanlıurfaspor'a hizmet etmek istediğini, açıklamalarının "takımı bırakıyoruz" anlamına gelmeyeceğini sözlerine ekledi. 

Şanlıurfaspor'un 12 Temmuz'da yapacağı olağanüstü kongresi için şu ana kadar adaylığını açıklayan olmadı.